Uber Şoförü Nasıl Olunur? Uber Şoförü Maaşları?

Uber Şoförü Nasıl Olunur? Uber Şoförü Maaşları? Gelişen teknoloji ile birlikte ulaşım anlayışı da tamamen değişime uğramaya başlıyor. Hayatımıza yeni yeni giren ancak kullanım açısından daha işlevsel olan uygulamalar hızla yayılmaya başlıyor. Bunlardan en önemlisi bir dönem ülkemizde de faaliyet gösteren Uber şoförlüğü. Nasıl Uber şoförü olunur? Uber Şoför maaşları hakkında merak edilen her şeyi makalemizin sonunda öğrenmiş olacaksınız. Kendi aracınız ile yeni iş kapılarına yelken açmak için uymanız gereken sadece birkaç kural bulunuyor.

Uber ülkemizde de bir dönem faaliyet göstermiş ancak aldığı tepkiler nedeni ile devam edememiş bir hizmet olarak biliniyor. BiTaksi uygulamasından farklı olarak çalışmak isteyen kişilerin kendi sivil araçlarını kullanabilmesi bilinen en büyük detaylardan biridir.

Uber Nedir?

Uber Nedir? Uber cep telefonunuz üzerinden aktif olan bir aracı yanınıza çağırmanıza yarayan bir taksi uygulamasıdır. Diğer taksi uygulamalarından farkı yanınıza gelmesini istediğiniz araçları listeden seçebiliyorsunuz.

İhtiyacınıza göre, VIP tarzında ya da normal sedan araçlar ile seyahat etme imkânınız bulunuyor. Tek yapmanız gereken GPS Harita üzerinden size hizmet vermek isteyen taksiyi yanınıza çağırmak. Uber üzerinden çağırdığınız taksinin ne kadar ücret tutacağı henüz gitmeden öne belirlenmiş oluyor.

Harita üzerinden seçtiğiniz alana sizi bırakacak olan Uber şoförleri ödemeleri elden değil uygulama üzerinden almakta. Kartınızı tanımladıktan sonra kullanabileceğiniz uygulama hiçbir temasta bulunmadan ödeme yapmanızı sağlıyor. Başladığınız alandan gideceğiniz alana kadar ne kadar ücret tutacağını da göstererek sürpriz ücretlere tabi olmanızı engelliyor.

Uber Şoförü ve Uber Uygulaması Nasıl Para Kazanır?

Son zamanlarda çokça duyduğumuz ve oldukça düşük fiyatlara lüks araçlarda seyahat etmemize olanak tanıyan Uber uygulaması nasıl para kazanıyor ? Uber uygulamasının yanı sıra Uber şoförleri nasıl para kazanıyor?

Uber şoförleri aldıkları her müşteri başına para kazanmakta. Taşıdıkları müşterilerin gidecekleri mesafeleri alacakları ücreti doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle uzak mesafe gidecek olan müşteriler onlara en çok kazandıranlardan sadece birisi.

Kısa mesafe konusunda takıntılı olmayan Uber Şoförleri, gittikleri alanda kolayca müşteri bulabilme şansını yakaladıkları için kısa veya uzun mesafe fark etmeksizin çalışabiliyorlar.

GPS üzerinden otomatik olarak ücret tanımı yapan Uber, seyahat sonrasında müşterilerin kartlarından parayı otomatik olarak çekmektedir.

Her seyahat işleminden sonra gelen paranın %25’lik kısmı Uber’e geri kalan %75’lik kısmı ise Uber şoförüne yansıtılır. Uber şoföründen memnun kalmanız durumunda vereceğiniz bahşiş sayesinde daha fazla kazanmasına destek olabilirsiniz.

Uber Şoförü Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Her ne kadar kolay bir kazanç kapısı olarak görülse de orada da çalışabilmek için bazı şartlara uymanız gerekmekte. Şartlar her ne kadar kolay olarak gözüküyor olsa da bazı kişiler için zorluk çıkartabilmekte. Uber şoförü olmak için şartlar nelerdir ?

  • 21 Yaşından büyük olmak.
  • Ehliyet ile birlikte 3 yıllık bir araç deneyimi olması.
  • Sicil kaydının temiz olması.
  • Güncel bir sağlık raporu.
  • Özgeçmiş belgesi (CV).
  • Çalışmak istediğiniz alan için gerekli harita bilgisi.

Uber Şoför Nasıl Olunur ?

Uber şoförü olma konusunda gerekli şartları birlikte öğrendik peki Uber şoförü nasıl olunur ? Uber şoförü olmak için öncelikle istenen şartları yerine getirmeniz gerekmekte. Daha sonra Uber uygulaması üzerinden başvuru yaparak geri dönüş yapılmasını bekliyorsunuz.

Yapılan geri dönüş ile sonrasında 2 – 6 hafta süren bir test aşamasından geçiriliyorsunuz. İstenilen şartları yerine getirdikten sonra test aşamasını geçmeniz çocuk oyuncağı olacaktır. Test aşamasından sonra 600TL ödüllü bir teşvik işine yönlendiriliyorsunuz.

Kazançlarınızın yanı sıra 600TL verilecek olan ödül sayesinde Uber’e daha çabuk alışabiliyorsunuz. Müşterilerden alacağınız olumlu yorumlar sayesinde bu ödülü almaya hak kazanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken çalışmak.

İlginizi Çekebilir: I. ve II. Viyana Kuşatması Sonuçları

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri