Sevgi Her Şeydir

Sevgi Her Şeydir Sevgi insanları bir arada tuttuğu bilinen en önemli manevi güçlerden biri belki de en önemlisidir. Sevgi ilk olarak yaratanı sevmeyle başlar. İnsan Rabbini tanır ve severse ona bağlı olarak insanları, hayvanları ve bitkileri daha sevebilir.

Sevgi ile tüm işler layığı ile yürür. İşler yoluna girer, samimiyet oluşur, dürüstlük toplum içerisinde var olur. Son zamanlarda dünyada yaşanan birçok konu irdelendiğinde bu konunun eksikliği göze çarpmaktadır. Rabbini seven, kainatı sever ve yeri geldiğinde bir karıncanın bile incinmesine gönlü el vermemektedir.

Şiddetin Çözümü Sevgi

Sevgi Her Şeydir Son zamanlarda basın ve yayın organlarında sürekli olarak şiddet olayları ile karşı karşıya kalıyoruz. Tam da bu noktada konuyu ele almak çok doğru olacak. Sevginin yanlış kanal üzerinden sarf edilmesi de fayda getirmemektedir. Rabbini sevmeden başka birisini sevmeye çalışmak neticesi vahim sonuçlanabilmektedir. Bir erkeğin eski eşini çok sevmesinden ona zarar vermesi de bu duruma bir örnektir. İnsan kendinden önce Rabbini sevmeli ve her ye bu ilke ile başlamalıdır. Kendisini ilahlaştırarak nefsini sürekli olarak yüceltmeye çalışan sevgi gücünü yanlış yere sevk etmiş olacaktır. Ve bu durumun şiddet ile sonuçlanma ihtimali yüksektir.

Rabbini Sevmek Nasıl Olur?

Sevgi Her Şeydir “Eğer beni seviyorsanız Resulüme iktiba edin” buyuruluyor. Bu konuda karşımıza çıkan engellere rağmen taviz vermeyeceğiz, onun sünnetinden asla kopmayacağız. Emir olunan ibadetleri zorla değil severek ve benimseyerek yerine getireceğiz. Kul hakkından ölürcesine korkacağız. Kimse yokken bile Allah’ın bizi gördüğünü ve anın hesabını bize soracağı bilinci ile tüm cansız ve canlılara yaklaşmak gerekiyor. Bu yaklaşım Sevginin güçlü ve olumlu bir güç olarak kullanılması anlamına gelmektedir.

 

Bu konu ilginiz çekebilir. Atatürk’ün peygamber sevgisi

 

1melek.com petinya.net Kedi isimleri