Samsung Galaxy J1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy J1 modeli 2015 yılının Şubat ayında piyasaya sürülen oldukça kullanışlı Android işletim sistemine sahip giriş seviye bir akıllı telefondur. 4.3 in ekran ve 217 piksel görüntü kalitesi ile birlikte kullanıcılara sunulan Galaxy J1 modeli 2GB Ram ve çift çekirdekli işlemcisi sayesinde giriş seviye cep telefonları arasında iyi bir seçenek olarak göze çarpmaktadır. Galaxy J1 modeli piyasaya ilk çıktığında Android 4.4 Kitkat ile kullanıcılara teslim edilmişti ve halen resmi desteğini bu sürüme ilişkin devam ettirmektedir. Gelen güncellemeleri düzenli olarak kullanıcılarına sunan Samsung firması Galaxy J1 modeli için de 2015 yılının Şubat ayından bu yana çok sayıda geliştirme ile cihazın performansına ilişkin iyileştirmeler yaptı, yapmaya da devam ediyor.

Birkaç ay önce piyasaya sürülen Android 7.0 Nougat sayesinde neredeyse farklı bir akıllı telefona dönüşen J1 modeli bu güncelleme ile birlikte oldukça gelişmiş bir pil yöneticisi ayarına sahip oluyor. Bunun yanısıra RAM yönetim merkezi, çoklu pencerelerde işlem yapabilme kabiliyeti ve performansa dair çok sayıda güncelleme ile birlikte kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyan Nougat 7.0 güncellemesi Samsung Galaxy J1 kullanıcılarının da yüzünü güldüreceğe benziyor.

Güncelleme işlemine başlamadan önce konuya ilişkin bilmeniz gereken bazı detayları paylaşmakta fayda var:

 • Bu rehber yalnızca Samsung Galaxy J1 modeli cihazlar için oluşturulmutur ve farklı cihaz modelleri için geçerliliği olmayabilir.
 • Akıllı telefonunuzun işletim sistemini güncellemeden önce bataryasının mutlaka yüzde 70 seviyesinden yukarıda olduğundan emin olun, güncelleme sırasında şarjınızın bitmesi telefonunuzu teknik servise göndermek zorunda kalmanıza neden olabilecek bazı uyarılarla karşılaşmanıza yol açabilir.
 • Akıllı telefonunuzun hafızasında kullanıma müsait en az 500 MB alan olduğundan emin olun. Gelecek Nougat 7.0 güncellemesi Kitkat ile eş değer nitelikte olmadığından dolayı kapladığı alan da daha fazla olacaktır ve mutlaka cihazınızın bu ihtiyacı karşılayabilmesi gerekir.
 • Cihazınıza güncellemeyi indirebilmeniz için internet bağlantınızın mutlaka kullanışlı ve ihtiyacınızı karşılayacak hızda olması gerekir. Güncelleme sırasında bağlantının kopması bazı gecikmelere yol açabilir.
 • Cihazınızı güncelleme süresince kullanmaya çalışmamanız oldukça önemlidir, bu nedenle işlerinizi hallettikten ve belirli bir saat diliminde cihazınıza ihtiyaç duymadığınızdan emin olduktan sonra güncelleme işlemine başlamalısınız.

Samsung Galaxy J1 Android 4.4 Kitkat, Nougat 7.0’a Nasıl Güncellenir

 1. En başta telefonunuzun Ayarlar sekmesne giriş yapın. Ana menüde yer alan dişli çark ikonuna dokunarak bu sekmeye geçiş yapabilirsiniz.
 2. Telefon Hakkında ismiyle bir seçeneği bulana kadar sekmenin içerisinde gezmeye devam edin.
 3. Telefon Hakkında kısmını bulup üzerine dokunduğunuzda karşınıza Sistem Güncellemesi ekranı çıkacaktır.
 4. Öncelikle güncellemeleri kontrol et diyerek güncellemeleri kontrol etmeniz gerekiyor.
 5. Güncellemeleri kontrol ettikten sonra cihazınızın Nougat 7.0 için uygun olması halinde karınıza ilgili paket çıkacaktır.
 6. Güncellemeyi indir butonuna tıkladıktan sonra karşıdan yükleme süresince telefonunuzu kendi haline bırakın.

Karşıdan yükleme tamamlandığında güncellemenin üzerine dokunun ve cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra güncelleme otomatik olarak yüklensin.

1melek.com petinya.net Kedi isimleri