Samsung Galaxy C9 Pro Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu cihazın özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak 6 inç dokunmatik ekran ile birlikte gelen Samsung Galaxy C9 Pro, geniş ekrana sahip premium sınıfı akıllı cep telefonu arayan kullanıcılara hitap ediyor. 1080×1920 ekran çözünürlüğü ve 16 milyon renk çözünürlüğü bulunan Süper AMOLED ekran, gün ışığında dahi oldukça parlak ve canlı renkler üretiyor. 2,0 GHz Quad Core Snapdragon 653 işlemciyle güçlendirilmiş olan model, 6 GB RAM ile birlikte üst düzey performans gösteriyor.

64 GB dahili hafıza, microSD kart desteğiyle 256 GB’a kadar genişletilebiliyor. Android 6.0 (Marshmallow) işletim sistemi sayesinde oldukça sade ve modern bir arayüze kavuşan ürün; rahat, hızlı ve kolay kullanım vadediyor. Wi-Fi, GPS, Bluetooth, USB OTG ve 4,5 G bağlantı seçenekleri de telefonun fonksiyonel özellikleri arasında bulunuyor. Çift nano sim kart ile çalışabilen cihaz, aynı anda iki telefon taşıma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Samsung Galaxy C9 Pro Yazılım Güncelleme

İlk olarak kişinin telefonunda güncelleme işlemini yapabilmesi için gerekli olan husus, internet bağlantısıdır.

 • Wi-Fi
 • Mobil internet

Seçenekleri üzerinden bağlantınızı gerçekleştirdikten sonra güncellemenizi yapabilirsiniz. Mobil internet ile işlemin yapılması için özel olarak bu seçeneği ayarlar bölümünden işaretlemeniz gerekiyor. Dilerseniz mobil internetinizin güncellemeleri yapmaması için bu özelliği ekarte edebilirsiniz.

-İşlem Basamakları

Gönderilen güncellemenin yapılması için izlenmesi gereken adımlar olacak. Eksiksiz şekilde tamamlamış olduğunuz adımlar sonucunda Samsung Galaxy C9 Pro telefonu son sürüm yazılım üzerinden kullanılabilecek.

Güncellemeyi indirme;

 • İlk olarak menü seçeneğinden ayar bölümüne giriş yapın.
 • Ayarlar bölümünde ‘‘telefon hakkında’’ seçeneğine tıklayın.
 • Yazılım güncellemesi seçeneğinin bu alanda verilmiş olduğunu göreceksiniz.
 • ‘‘Güncelle’’ butonuna tıkladığınızda, internet bağlantınız varsa otomatik olarak indirme gerçekleşecek.

Güncelleme kurulumu;

 • İndirmiş olduğunuz güncelleme ‘‘kur’’ butonuna tıklamadan telefonunuza yüklenmeyecek.
 • Butona tıkladıktan sonra telefonunuz kapanacak ve işlem yapamayacaksınız.
 • Kısa bir süre içinde güncelleme telefonunuza uyumlu hale getirilecek.
 • Kurulum esnasında telefonunuzun şarjının işlem için yeterli olması gerektiğini unutmayın.

İşlem basamakları tamamlandıktan sonra telefonunuz otomatik olarak kendini yeniden başlatacak. Kurulum tamamlandığında, telefon açılıp kapanacak ve güncelleme işlemi gerçeklemiş olacak. Değişiklikleri direkt olarak kontrol edebilirsiniz.

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Dilerseniz android cihazınızda güncellemelerin internet bağlantınız olması halinde otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. Mobil internet otomatik güncelleme için sınırlandırıldığında, wi-fi bağlantınızın olduğu alanda direkt olarak güncelleme işlemi yapılmakta. Yazılım güncellemeleri seçeneği üzerinden ‘‘otomatik güncelle’’ seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Bu sayede gelen paketler direkt olarak indirme ve kurulum için ekranınızın ana sayfasına düşer. Sizin komut vermeniz durumunda işlem anında gerçekleşir.

Yazılım Güncelleme Ne İşe Yarar?

Cihaz güvenliğinin sağlanması açısından yazılımın son sürüm olması önemli. Bu sebeple güncellemenin yapılması, cihazın için elzem bir işlem. Güncellemenin olması durumunda;

 • Telefondaki hata ve sorunlar tespit edilir ve ortadan kaldırılır.
 • Ön görülen problemlerin çözümlenmesi sağlanır.
 • Virüs ve buna benzer saldırılardan telefonun zarar görmesi engellenir.
 • Cihaz performansı maksimum seviyeye çıkartılır.


1melek.com petinya.net Kedi isimleri