Pvc Kenar Bandı Nedir?

Pvc Kenar Bandı Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Kenar bandı dediğimiz zaman mobilyacıların biz bunu biliyoruz dediğini duyar gibiyiz. Çünkü mobilyalarda en önemli aksamlarından birisi kenar bantlarıdır. Bu bantlar şerit şeklindedir ve yapılan bir mobilyanın köşelerine uygulanır. Bu şekilde de mobilyanın ömrü daha da uzatılmış ve estetik bir görünüm kazandırılmış olacaktır.

Kenar bandının görsel anlamda tek avantajı güzel ve estetik görülmesi değildir. kullanışlı olmasını ve daha uzun ömürlü kalmasını sağlayacaktır. Kısacası bu bant mobilyacılık sektörü içerisinde olmazsa olmazlardandır. Kenar bandı yalnızca mobilyacılık sektöründe kullanılmaz aynı zamanda PVC kenarlarında da kullanılır. Bu sayede mobilyalarda farklı modellerle birlikte kullanımını da kolaylaştırılır. Doğru kenar bandı tercih edilmesi mekanın estetik görünüşünü doğrudan etkileyecektir. Peki, kenar bantlarının diğer kullanım alanları nelerdir?

Pvc Kenar Bandı Kullanım Alanları

Pvc Kenar Bandı Kullanım Alanları

Mobilya ve PVC sektöründe kullanılır diyoruz ama burada dikkatleri çeken bir husus var. Bu tür eşyaların ömrünün ve kalitesinin artırılmasına fayda sağladığını da bilmek gerekiyor. Tasarımda kullanıldığı zaman ortama şık bir görünüm kazandırarak estetik bir havanın oluşturulmasını sağlayacaktır.

PVC Kenar Bandı

PVC kenar bandı çok tercih edilen bir modeldir. Her PVC’de rahatlıkla kullanılabilir. Malzemenin esasının plastik olması PVC ile bütünleşmesini de kolaylaştıracaktır. Farklı desenleri ve renklerinin de olması kapı ve pencere gibi ürün görselliğini önemli ölçüde etkileyecektir. Bu malzeme kendiliğinden yapışkanlıdır ve birçok yüzey içinde uygundur. Kenar bantları melamin yüzeyler içinde tercih edilebilmektedir. Sağlam bir yapıda olmasından kaynaklı olarak yapıştırıldığı yerde altına su geçmesini engeller. Kenar bantlarını iki şekilde ele alabiliriz. Bunlar tutkallı kenar bandı ve 3D kenar bandı şeklinde belirtilebilir. Bunları da kendi aralarında incelersek şu şekilde belirtebiliriz. pvc kenar bandı üreticileri pvc kenar bantları; günümüz şartlarında en iyi teknoloji ile üretilmektedir. Piyasada bulunan plaka üreticilerinin renkleri ile tam uyum sağlamaktadır.

Pvc kenar bandı fiyatları

Şık tasarımlara sahip bir çok seçenek mevcut. Pvc kenar bandı fiyatları gerekli olan ürünler ile beraber uygun fiyat aralığı sunuluyor. Piyasada bir çok Pvc Kenar Bandı satışını yapan firma var. İstediğiniz ürünün özelliğini ve fiyatını karşılaştırma yaparak uygun bütçe ile satın alabilirsiniz.

Tutkallı Kenar Bandı

Pvc kenar bandı tutkalı Tutkallı kenar bantları herhangi bir makineye ihtiyaç duyulmadan üretilebilirler. Kendi tutkalları üzerinde olduğundan dolayı da ısı verilerek yapıştırılabilir. Özellikle mobilyalarda çok daha fazla kullanılır.

Pvc 3D Kenar Bandı

3D Kenar Bandı:

Bu tür bantlar üç boyutlu bir görünüm sağlar bu nedenle de oldukça avantajlıdır. Uygulama ise UV baskı ve Lak uygulaması ile yapılır. Son derece güçlü olduğundan dolayı da temizliğe karşı dayanıklıdırlar.

 

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri