PVC Kapı Kilidi İspanyolet Fiyatları 2022

PVC Kapı Kilidi İspanyolet Fiyatları PVC kapı kilidi ispanyolet fiyatları ürünün özelliklerine ve boyutlarına göre değişir. Kilit eşyaların kapaklarında, dolaplarda kapakların alt ve üst kısımlarında, sürgülü kollarda kilitleme gerektiren  durumlarda kullanılan bir kilit mekanizma parçasıdır. Pencere ve kapılarda yer alan kilit sisteminde oldukça önemli bir pozisyona sahiptir. Son dönemde gelişen teknoloji ile artık en modern sistemlerde genelde ispanyolet kilit kullanılır.

PVC İspanyolet Kapı Kilidi Modelleri

PVC Kapı Kilidi İspanyolet Fiyatları ürünün kalitesine göre değişir. İspanyolet kilit ile ilgili bilinmesi gerekenler şöyledir;
İspanyolet kilitler kol, kilit sisteminde önemli bir parçadır.
İçerisinde yer alan lama, kapının kolunu sağa ve sola çevirdiğinizde kapının açılmasını ve kapanmasını sağlar.
İspanyolet laması sayesinde kilit kullanmadan kapı kolu kullanarak açma ve kapatma işlevi yapabilmek mümkün olur.
İspanyolet kilitler günümüzde her evde mutlaka kullanılır. Anahtar istemeden pencereleri kapatmak mümkün olur. Kapı ya da pencere kapalı konumda iken bozulursa bu durumda ispanyolet kilit açılmaz. Kapıyı açabilmek için sistem mekanizmasının tümü ile değiştirilmesi gerekir.

PVC İspanyolet Kilit Kullanım Alanları

PVC kapı kilidi ispanyolet en fazla kapı ve pencerelerde kullanılır. Pimapen kapılarda tercihe göre kilitlenme görevi görür. Ancak genelde kilitlenme ihtiyacı duyulmayan yerlerde sadece çevirerek kapatma işlevi sağlamak için ispanyolet kilit modelleri tercih edilir.
İspanyolet kilit modellerinin bir diğer kullanım alanı çekmecelerdir. Çekmecelerde kilit görevi görür. Çekmecenin çekilen kısmına ve sabit kasa kısmına yapılan sabitleme işlemi ile kilitli şekilde kullanmayı sağlar. Anahtar ile açılan mekanizma, anahtarsız açılmak istendiğinde kilidin kırılması gerekir.

PVC Kapı Kilidi İspanyolet Fiyat Listesi

PVC Kapı Kilidi İspanyolet Fiyatları hakkında net bir bilgiye sahip olmak için öncelikle ürün özelliklerini değerlendirmek gerekir. Ürünler birbirinden farklı kaliteler ile üretilir. Her biri farklı bir markanın ürünü olan ispanyolet kilitler her firmada farklı fiyatlar ile satışa sunulabilir. Ürüne karar verdikten sonra ürün hakkında fiyat bilgisi almak daha mantıklı olacaktır.
İspanyolet kilitlerde fiyatı etkileyen bir diğer durum ise kilitlerin ölçüleridir. Unutmayın kilitler farklı uzunluklarda üretilir. Kullanılacak alan ölçüldükten sonra bu alana en uygun uzunlukta ispanyolet kilit fiyatlarını araştırmak gerekir.

Aşağıda vereceğimiz fiyatlar Türkiye pazarında ortalama fiyat aralığıdır.

 • Pvc Kapı Kilitli İspanyolet 180 cm: Ortalama fiyat 95₺ 110₺
 • İspanyolet dışa açılım pencere kilidi 180cm: Ortalama fiyat 150₺ 200₺
 • Plastik Gövdeli Pvc Kilitli Kapı Ispanyolet 180 cm: Ortalama fiyat 85₺ 100₺
 • Sürme İspanyolet Kapı Kilidi 180 cm: Ortalama fiyat 60₺ 80₺
 • Sürme İspanyolet Kapı Kilidi 100 cm: Ortalama fiyat 45₺ 60₺

Aşağıda yer alan sitelerden online fiyat listelerini inceleyebilirsiniz.

 1. cimri.com
 2. akakce.com
 3. gittigidiyor.com
 4. hepsiburda.com
 5. n11.com
 6. trendyol.com
 7. nalburbaba.com
 8. winaks.com.tr
 9. tedarikhirdavat.com

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri