PVC Kapı Anahtarı Boşa Dönüyor Sebebi Nedir?

PVC Kapı Anahtarı Boşa Dönüyor Sebebi Nedir? PVC kapı anahtarı boşa dönüyor ise bu sorundan kurtulmak için uzman desteği almanız gerekir. Pimapenler genelde belirli bir sistematik düzene göre tasarlanır ve üretilir. Bu standartlar içinde kapı ve pencere kolları uyumlu şekilde yer alır ve normal şartlarda kullanımda herhangi bir problem meydana getirmez. Eğer belirli bir zaman sonra kapı kilidi boşa dönüyor ve kapıyı kilitlemiyorsa bu durumda kapının kilit sisteminde birtakım sorunlar meydana gelmiş demektir.

PVC Kapı Anahtarı Boşa Dönüyor sorunu genelde uzun süreli kullanımlar sonucunda meydana gelir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında öncelikle sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı bulunmalıdır. Ardından doğru müdahale ile problemi gidermek mümkün olur. Acemi davranışlar sergilendiğinde, kilit sistemindeki sorun daha da büyüyebilir. Sonuç olarak bu durum size ekstra masraf olarak geri döner. (PVC Kapı Ayarı Nasıl Yapılır)

PVC Kapı Anahtarı Boşa Düşüyor Sorunu

PVC Kapı Anahtarı Boşa Dönüyor sorunu iki farklı nedenden dolayı meydana gelir. Sorunun nedenleri ve çözüm yolları süreci şöyledir;

  1. Sorunun kaynağını tespit etmek için kapı kolu kontrol edilir.
  2. Kapı kolu içerisindeki demir mil kırılmış ise kapı anahtarı boşa dönecektir.Sorun eğer kapı kolundaki milden kaynaklanıyorsa bu durumda kapı kolu değiştirilerek sorun kolayca giderilebilir.
  3. Kapı kolu çok sağlam bir iç mekanizmaya sahiptir. Bu milin kırılması çok zordur. Eğer bu mil sağlam ise bu durumda diğer arıza nedenleri gözden geçirilir.
  4. Kapının göbeğinde bulunan ve ispanyolet adı verilen sistem kontrol edilir.
  5. Bu göbeğin kırılması büyük ihtimalde kilidin boş dönmesine neden olacaktır.
  6. Bu durumda kapı kilit göbeğinin komple yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

PVC Kapı Kilit Modelleri

PVC Kapı Anahtarı Boşa Dönüyor sorununda eğer kilit kırılmışsa bu durumda tamir sırasında doru kilit modelinin bulunması önemlidir. Pimapen kapılarda birden fazla kilit sistemi modeli bulunur. Kapınızda bulunan kilit sistemini detaylı inceledikten sonra en uygun kilidi bulabilirsiniz. PVC kapılarda bulunan en temel kilit sistemi çeşitleri şunlardır;

  • Düz Kapı Kilidi
  • Üstten ve Yandan Açılabilen Kapı Kilidi
  • Çift Taraftan kilitlenebilen Kapı kilidi
  • Sürgülü Kapı Kilidi

Kapı sisteminize en uygun kilit modelini belirledikten sonra işiniz daha kolay olacaktır.

“PVC Kapı Anahtarı Boşa Dönüyor Sebebi Nedir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri