Pvc Akordiyon Kapı (Alırken Dikkat edilmesi gerekenler)

PVC Akordiyon Kapı Modelleri özellikle büyük alanlarda bölge görevi görür. Gizlilik ya da güvenlik gibi amaçlar nedeni ile de tercih edilebilir. Kullanım amacına göre kapılar farklı malzeme ve üretim aşamalarına sahip olur. Akordiyon kapılarda eğer üst düzey güvenlik sağlamak amaçlanıyorsa bu durumda bu kapılara kilit eklemek de mümkün olur. Günümüz de teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık akordiyon kapılar çok geniş ürün çeşitliliğine sahip olmuştur. Öyle ki artık Pvc Akordiyon Kapılarda parmak izi ya da kart ile açabilme gibi ekstra güvenlik önlemlerinin kullanımından söz etmek mümkün olur.

Katlanır PVC Akordiyon Kapı Modelleri

Pvc Akordiyon Kapılar, ismini akordiyona benzemesi sayesinde almıştır. Yelpaze şekline bürünen kapılar sürgülü yöntemler ile açılıp kapanır. Duvara bitişik olarak kullanılan kapılarda açılıp kapanma kısımları duvar içerisine yerleştirildiği için kullanımda çok fazla er kaplamaz. Bu avantajı ile de tercih edilir. Bununla birlikte hem ince hem de zarif bir tasarıma sahip olması da bu kapı modellerinin beğenilerek kullanılmasını sağlar.

Yaşam alanlarında odalarda, kiler ve mutfaklarda, soyunma odalarında ve ofislerde akordiyon kapı kullanımlarına rastlamak mümkündür. Yer sorunu bulunan mekanlarda kapı için tercih edilebilecek en ideal modellerdir. Mekânı daraltmaz ve daha fazla kullanılabilir alan yaratır. İnce ve zarif tasarımı ile her yerde beğeni toplar. İç mekanların yanı sıra akordiyon kapılar fabrika ve atölyelerin de tercihidir. Alışveriş merkezleri, depolar bu kapı modellerinin kullanımına sıklıkla yer verir.

Akordiyon kapı modellerini istenilen her ölçü ve ebatta üretmek mümkündür. Kullanılacak alanın ölçüleri alındıktan sonra sipariş verilir. Hazırlanan akordiyon kapılar kullanılacak alana montaj yapıldıktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Bu kapı modellerinin kullanımı son derece kolay ve rahattır. Basit bir çekme ve itekleme hareketi ile kapı kolayca açılıp tekrar kapatılabilir. Eğer kapıda kilit özelliği varsa kapalı konumda iken kapı kilitlenebilir.

PVC Akordiyon Kapı Özellikleri

PVC Akordiyon Kapıların özellikleri şu şekildedir;

 • Kullanıldığı alanlarda göze hitap eden güzel bir görünüm oluşturur.
 • Her bir farklı modeli farklı malzemeler kullanılarak üretilir.
 • Son derece dayanıklı ve kullanışlıdır.
 • Kullanıldığı mekanlara doğal bir hava katar.
 • Isı yalıtımını olumlu şekilde destekler.
 • Şeffaf ya da mat görünümlü hali ile tercih edilebilir.
 • Sert plastikten üretilen akordiyon kapı modellerinin fiyatları uygundur.
 • Nemli ve sıcak ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Kolay temizlenebilir.
 • Açık renkler tercih edildiğinde kapalı ortamlara ferahlık katar.

Mekân tasarımınızı yapmadan önce akordiyon kapı modeli ve rengine karar vererek dekorasyonda başarılı sonuçlar elde edebilirisiniz. Akordiyon kapılarda açık renk tercihleri genelde kapının bir süre tozlanacağı endişesini doğurur. Bu düşünce yanlıştır. Akordiyon kapılar kir ve lekeyi tutmayan özel koruyucu malzemeler ile kaplanır. Bu sayede uzun süre boyunca tertemiz kullanılabilir. Temizlik gerektirdiği durumlarda da su yardımı ile kolay bir şekilde akordiyon kapılar temizlenebilir.

PVC Akordiyon Kapı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

PVC Akordiyon Kapı alırken şu durumlara dikkat etmek gerekir;

 1. Akordiyon kapının kullanılacağı bölmenin öcüsü titizlikle alınmalıdır. Aksi taktirde kapı kullanılacak olan bölgeye küçük ya da büyük gelebilir.
  Akordiyon kapı kullanılırken açıp kapatma payı için ekstra yer ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Bu fazla paylar genelde duvar içerisine yerleştirilerek görüntü kirliliği ortadan kaldırılmalıdır.
 2. İç mekanlarda kullanılacak ise renk ve model tercihine dikkatli olunmalıdır. Şayet kapalı mekanlarda yeterli aydınlatma bulunmuyorsa ? Akordiyon kapının da koyu tonlarda tercih edilmesi ortamlarda daha karanlık bir etki yaratacaktır.
 3. Kapı modellerinde birbirinden farklı kalite sınıfları yer alır. Uzun ömürlü bir kullanım için kullanılan malzeme kalitesi hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 4. Akordiyon kapı eğer kilitli özellikler ile kullanılacaksa bu duruma dikkat edilmesi gerekir.
 5. Büyük girişler için en iyi kapı seçenekleri akordiyon kapı modelleridir. Boylu boyunca alanı bölerek son derece estetik bir görünüm oluşturur.
 6. Akordiyon seçiminde küçük detaylar bütünlük sağlaması açısından önemlidir. Kapının kulpları tercih edilirken dekorasyona uyum sağlayan parçalar tercih edilebilir.
 7. Görsel anlamda zenginlik oluşturmak istiyormusunuz ? O zaman ortamda dekor öğeleri ile akordiyon kapıyı bütünleştirmek için dekorasyona uyumlu bir kapı kolu tercih edebilirsiniz.

Akordiyon Kapı Montajı Nasıl Yapılır?

Akordiyon kapıların kurulumu ve montajı da kullanımı kadar kolaydır. Kapıyı satın aldığınız firma kurulum konusunda tam yetki sahibidir. Akordiyon kapı kurulum aşamaları şu şekildedir;
Kurulumda kullanılacak bütün malzemeler montaj yapılacak alana getirilir.

Öncelikle gerekli ölçüm işlemleri tamamlanır ve hazırlanan ürünün ölçüleri ile aynı olup olmadığı tekrar kontrol edilir.
Akordiyon kapının açılıp kapanırken yürüyeceği mekanizma giriş alanına montaj yapılır. Parçaların birleştirilmesinin ardından akordiyon kapı bu ray üzerine geçirilir.
Raylar sabitlenir ve akordiyon kapının raya sabitlenmesi sağlanır.
Bütün işlemler bittikten sonra kapının rayında düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığına bakılır.

Bütün aşamalar tamamlandıktan sonra dakikalar içerisinde akordiyon kapını kullanımı mümkün olur. Eğer akordiyon kapı daha farklı ortamlarda özellikle duvara gizlenecek şekilde montaj yapılırsa bu durumda işlemler biraz daha farklılaşır.

PVC Akordiyon Kapı Fiyatları

PVC Akordiyon Kapı Fiyatları kapı modelinin tasarımına, rengine, boyutuna ve malzemelerindeki farklılıklarına göre değişir. On derece geniş bir ürün ve model yelpazesine sahiptir. Bu durum her alanda kullanıma uyum sağlayacak akordiyon kapı modellerinin bulunmasını sağlar. Kullanışlı ve verimli alanların oluşturulabilmesi için tasarlanmış olan akordiyon kapılarda net bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Ancak fiyat alabilmek için üretici firma ile iletişime geçmek gerekir. Gerekli ölçüler ve malzeme kalitesi gibi detaylar netleştikten sonra akordiyon kapı fiyatları hakkında daha geçeği yansıtan fiyatlar edinmek mümkün olur. Genel anlamda akordiyon kapı modellerinde her bütçeye uygun seçenek mutlaka bulunmaktadır.

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri