PUBG Lite Rank Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar?

Ekim ayında getirileceği konuşulan PUBG Lite rank derecelendirmesi kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Mevcut rütbe derecesine getirilmesi beklenen mevcut iyileştirmeler ve oyun güncellemeleri konusunda içerikler takip edilmektedir. PUBG mobil, Lite ve bilgisayar üzerinden deneyimleyene oyun severler bu konuda yapılacak içeriklerin sıkı takipçisi olacağa benziyor.

PUBG Battle Royal noktasında oluşturduğu devrim niteliğindeki bir oluşumdur. Bu alanda kullanıcıların bir dönem sadece bu oyun üzerinde yoğunlaşmasına sebep olmuştu. Zamanın geçmesi ile farklı firmalar tarafından oyunlar üretildi. PUBG bünyesinde güncellemeler meydana getirilerek kullanıcı kitlesi korunmaya çalışıldı.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan raporlara göre PUBG karşı firmalara karşı yaklaşık 2 milyon kullanıcıyı kaybetti ve bunun üzerinde PUBG Lite rank sistemi güncellemesi geleceği konuşulmaya başlandı. Oyun geliştirici firmanın bu gibi büyük bir kullanıcı kitlesinin kopup gitmesine göz yummayacağından dolayı yeniliklerin getirilmesi kaçınılmaz olmuştur.

Yeni Güncelleme ile Duyuruldu: PUBG Lite Rank Sistemi Nedir?

pubg lite rank kasma 2
Yeni Güncelleme ile Duyuruldu: PUBG Lite Rank Sistemi Nedir?

Oyun sistemleri gereksinimleri üzerinde yapılan düzenlemeler ile ortaya atılan PUGB Lite sürümü kullanıcılar tarafından hem mobil hem bilgisayar üzerinden denenmektedir. Firma tarafından kullanıcı kaybının önüne geçilmesi konusunda ilk yenilik böyle sağlanmıştı. Daha düşük grafik sistemleri ve oyun alt yapısı düşük işlemciye sahip bilgisayarlar için uygun hale getirildi.

Geliştirilen bu sürümün yeterli olmaması sebebiyle PUBG Lite rank sistemi firma tarafından duyuruldu. 7. Sezon ile birlikte rütbe sisteminde oluşturulacak değişiklikler kullanıcıların dikkatini çoktan çekti. Oyun severlerin oluşturulacak kademeler arası geçişleri sağlamak için daha fazla oyun oynaması gerekecektir. Firma bu durumu göz önünde bulundurarak kullanıcı kitlesini sağlamlaştırmak ve geri kazanmak için çabalamaktadır.

 

Duyurulan yeni rütbeler:

 • Grandmaster (+2000)
 • Master (1900-1999)
 • Elit (1800-1899)
 • Diamond (1700-1799)
 • Platinum (1600-1699)
 • Gold (1500-1599)
 • Silver (1400-1499)
 • Bronze (En az 1400)

En alt kısımda ise rütbesiz anlamına gelen ‘Unranked’ bulunur.

pubg lite rank kasma 3
PUBG Lite rank kasma

PUBG Lite rank kasma belirli bir sistem içerisinde gerçekleşmektedir. Bireylerin rütbeler arasında geçiş yapması için oyun içerisindeki bireysel performansı önem kazanmaktadır. Puanı belirleyici unsurlar:

 • Oyun içerisinde 8 kişiyi öldürerek son sağ kişi kalırsanız +30 kazanırsınız.
 • En az 2-3 kişi öldürerek son sağ kişi kalırsanız +20 kazanırsınız.
 • Öldürme sayınız bulunmaz ve sonuncu olursanız -20 puan kaybedersiniz.

Rütbeler arasında geçiş yapabilmek adına oyunda aktif olmak çok önemlidir. Sürekli olarak gün içerisinde maçlara katılmak ve bu esnada kişisel performansınızı en iyi şekilde ortaya koyarsanız kısa sürede iyi bir puan toplayabilirsiniz. Toplanan puanlar neticesinde üst rütbelere de erişebilirsiniz. Pratiklik kazanmak ve farklı stratejiler üretmek de bu anlamda önem kazanır.

Önerlen Yazı: PUBG Gfx Tool Nedir? Ayarları Nasıl Yapılır?

Mobile PUBG Lite Rank Sistemi Var mı?

pubg lite rank kasma 4
Pubg Lite Rank Sistemi Geliyor mu?

PUBG Mobile Lite rank kasma diğerine göre farklılaşmaktadır. Çünkü bu sistem içerisinde mevcut özellikler bulunur. Mobile oyun sürümünde de rank sistemi oluşturulmuştur. Ancak rütbe sistemi farklı isimlerle adlandırılmıştır aynı zamanda kendisi içerisinde de ayrılmıştır. Rütbeler toplamda ana hatlarıyla 8’e ayrılır.

Mevcut rütbe sistemi şu şekilde adlandırılmaktadır:

 • Conqueror (Fatih)
 • Ace (As)
 • Crown (3700-4199)
 • Diamond (3200- 3699)
 • Platinum (2700- 3199)
 • Gold (2200- 2699)
 • Silver (1700-2199)
 • Bronze (1200- 1699)

 

Diğer rütbe sisteminden değişik olarak en üst iki seviye As ve Fatih bulunur. 4200 ve üzeri puan kazanan kullanıcılar arasında ilk 500 sıralaması yapılır. Pubg Mobile puan sistemi ilk 500 sıralaması her gün yenilenir ve burada en iyi olan kişi Fatih rütbesine yükselir.

PUBG Rank Ne İşe Yarar?

PUBG Lite rank sisteminin geleceği duyurulmasından itibaren kullanıcılar tarafından ‘PUBG Lite yeni sezon ne zaman?’ soruları sorulmaya başlandı. Kişiler gelmesi beklenen rütbe sistemini bir an önce deneyerek kişisel güçlerini arttırmayı hedeflemektedir. Rütbe sisteminin getirilmesi ve mevcut sistemde değişiklik yapılmasının bazı işlevleri bulunmaktadır.

Kullanıcılar arasında seviyeler arası uçurum oluştuğunda daha tecrübeli kişiler yenileri kolayca yenebilmekteydi. Bu durum rekabet ortamında olmaması gereken bir durumdu. Getirilen rütbe sistemi sayesinde kişiler mevcut rütbesinde bulunan kişilerle eşleşerek oyunda güçlerini çarpıştıracaktır.

PUBG Lite rank sistemi ayrıca oyun içerisinde bulunan botlar konusunda da etkili olmaktadır. Rütbeler arası geçiş arttıkça ve üst rütbelere eriştikçe bot sayısı giderek azaltılmaktadır. Daha çok onine olarak bireylerle karşılaşmak mümkün kılınır. Getirilecek yeni güncelleme ile bot kullanıcılar üzerinde de değişiklik yapılacağı bildirildi.

1melek.com petinya.net Kedi isimleri