Peygamber Mucizeleri: Zehirli Keçi Eti

Peygamber mucizelerini anlatmaya devam ediyoruz. Medine’de yaşayan Yahudi bir kadın vardı. Tevrat’ı iyi biliyor ve önceden beri okuyordu. Tevrat’ta ismi geçen Ahmet adındaki peygamberi gelişinden de haberi vardı.

Aslında yalnız o değil tüm Yahudiler kutsal kitap Tevrat’ta adı geçen peygamber ve adı Ahmet olan zatı biliyorlardı ve aynı zamanda onun gelişini de bekliyorlardı.

Bir gün bu kadın bir plan yaparak Hz. Muhammed (sav) ve onun en sevdiği arkadaşlarını yemeğe davet etti. Bir plan hazırladı. Plana göre yemeğe zehir katıyım ve onların hepsi ölüp gitsin böylece hem Yahudiler hem Medineliler kurtulmuş olur. dedi.

Bu plan üzerine bir keçi kesti sonra o keçinin etinden güzel bir yemek yaptı ve yemeğin içine zehir kattı. Arkasından Hazreti peygambere haber gönderdi dedi ki ey Muhammed sen ve arkadaşların bizde büyük bir ziyafete davetlisiniz.

Peygamber (sav) kim olursa olsun kendisine gelen davetleri geri çevirmezdi. Bu kadının davetini de geri çevirmedi. Başta Hazreti Ebubekir olmak üzere bazı arkadaşları ile beraber bu davete icabet etti.

Yemekler hazırlandı sofralar kuruldu tam yemeğe başlayacakları esnada Hz. Muhammed efendimiz (sav) arkadaşlarına birden durun dedi. Bütün sahabeler durdular ve ellerini sofradan çektiler.

Pişmiş Keçi Konuşuyor

Acaba sevgili peygamber ne diyecek diye beklemeye başladılar. Onlara dedi ki bu pişmiş keçi bana kendisinin zehirli olduğunu söylüyor.

Evet pişmiş olan o keçi dile gelmiş ve peygamberimize hitaben Ya Resulallah ben zehirliyim lütfen benden yemeyin demişti. Hemen ev sahibi kadını çağırdılar ve ona sordular neden böyle yaptın.

O kadın ise şöyle dedi senin hakkında şöyle düşündüm eğer bu adam krallık peşinde ise veya yalancı ise ondan kurtuluruz yok değil ise bir peygamber ise, doğru söylüyor ise Allah ona bir şekilde benim planımı haber verir ve kurtulur.

Evet Hz. Muhammed (sav) Allah’ın gönderdiği son elçidir ve bu olay ile bir kez daha apaçık bir şekilde bunu göstermiştir. Düşmanları bile onun emin ve doğru sözlüğüne inanıyorlar ve itiraz edemiyorlardı. Sonra ne mi oldu bir rivayete göre sevgili peygamber (sav) o kadını affetti.

İşte böyle Hz. Peygambere (sav) canlı cansız hatta ölmüş olanlar bile tanıyor ve ona hürmet ediyorlar. Elbette biz insanlar da ona tabi olmak ve hürmet etmek noktasında asla onlardan geri olamayız vesselam.

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri