Pes Etmenin Sırası Değil

Pes Etmenin Sırası Değil! Ne olacak şimdi? Bitti mi her şey? -Hayır.

Hayat önümüze her zaman engel koyacaktır. En zayıf noktalarımızdan bizi vuracaktır. Her anımızı kollayacak türlü türlü zorluklar sunacaktır. Sevdiğimizle, ailemizle, dostumuzla, bazen de kariyerimizde önümüze zorluklar çıkaracaktır.

Her geçen gün daha iyi olacağınıza inandıkça hayat yeni bir sürprizle kapınızı çalar ve acaba bugün ne olacak diye başlarsınız güne. Siz kalkmaya çabaladıkça tekrar ve tekrar düşeceksiniz. Çünkü hayat asla acımayacak bir kez daha çelme takacak ve sizi tekrar düşürecektir.

Biz ne yapacağız? Ne yapmalıyız?

Asla Pes Etmenin Sırası Değil -Aldırış etmeyeceğiz, bırakmayacağız, pes etmeyeceğiz!

Her karşılaştığımız zorlukta yere yığılıp kalmayacağız. Kalkmaya çaba göstereceğiz, tekrar ve tekrar. Üzüleceğiz, kırılacağız, eksileceğiz, tükeneceğiz ve hatta gücümüzü yitireceğiz… Gelin birlikte düşünelim. Biz bırakırsak ne olur? Ben söyleyeyim; biz bırakırsak her şey gider, biz bırakırsak zaman geçmez. Attığımız adım bize işkence uygular, biz pes edersek bir daha kalkamayız.

Pes etmek kolaydır arkadaşlar, pes etmek en kolayıdır. Hiç düşündünüz mü bırakırsam ne olur diye? Pes etmek kolaya kaçmaktır. Pes etmek basit insanların tercihidir. Kendine gel ve silkelen! Bırakmanın ne yeri ne de sırası.. Çünkü sen pes edersen ne yanında dostun kalır, ne sevdiklerin, ne de bir kariyerin.. Sen kendine inanmazsan, kimse sana inanmaz!

Haydi gelin birlikte farklı örnekler düşünerek bu olayı ele alalım.. Mesela siz kendinizi kötü hissettiğinizde ne yapıyorsunuz? Veya düştüğünüzde sizin kalkmanızı sağlayacak bir sebebiniz veya bir sözünüz var mı? Eğer yoksa şu andan itibaren kendine bir şeyler edineceksin. Bu örneğin seni güçlendirecek bir söz olabilir. Kendine bir hayal kurup o hayalin doğrultusunda seni ne yıldırırsa yıldırsın kalkmaya ve o hayali gerçekleştirmeye teşvik etsin. Basit düşünme ve senin hayalini basit gören insanlara aldırış etme. Çünkü senin hayalini basit gören insanlar; hayali olmayan insanlardır! Şimdi ayağa kalk ve kendine bir iyilik yap, bu hayat pes edip vazgeçmek için çok kısa.. Olduğun yerden doğrul ve hayallerin için çabala! Kimse sana acıkmayacak bunu unutma!

Yaşam Enerjini Asla Düşürme

Pes Etme Zamanı Değil, Ayağa Kalkma Zamanı!

Pes Etmenin Sırası Değil Yaşam enerjini asla düşürme, her zaman motivasyonunu yüksek tutmaya çalış. Kendini ayağa kaldıracak sözler belirle amaçlar belirle. Yaşam boyunca kendi felsefeni geliştir. Sabahları seni uyandıktan sonra yataktan kalkmanı tetikleyecek hedeflerin olsun. Gerçekten de Pes etmenin sırası değil. Hiç yılmadan her zaman ayağa kalk, üşenmeyi bir kenara bırak! Seni mutlu eden şeyler edinmelisin. Seni harekete geçiren seni tetikleyen şeyler neyse onları tekrarla ve artık yoluna devam et. Soğukkanlı Olmanın Faydaları 

Sana yapamazsın diyenlere aldırış etme! Seni küçümseyecekler, hayallerini küçümseyecekler ama sen bunlara kulak asma. Eleştirilere kulak ver ama boş konuşmalara değil! Hayatında seni aşağıya çekenleri değil yukarıya çekenleri yanında tut. Sana inananlarla çevreni donat. Hayallerine ulaşmak için vakit ayır ve çalış. Gösterdiğin hiçbir emek boşa gitmez. Vakit ayır ve çabala.

Bazen, hayatımızdaki koşullar, yaptığımız  zor işe rağmen, bunun için yapacak hiçbir şeyimiz olmadığını hissetmemizi sağlar. Hayat ile uğraşırken veya hedeflerimizi takip ederken endişeli hissetmek normaldir. Sadece bırakmanın pes etmenin iyi bir yöntem olacağını hissettiğiniz an, devam etmek için mükemmel bir fırsattır.

 

1melek.com petinya.net Kedi isimleri