Önü Açık Meslekler – Türkiye’de Para Kazandıran 10 İş

Önü Açık Meslekler: Türkiye’de geleceğin meslekleri arasında gösterilen ve yüksek kazanç sağlayan 10 mesleği sizler için derledik. Makalemizi okuyarak önü açık meslekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye gelişmekte olan bir ülkedir, bu nedenle pek çok yabancı yatırımcı için cazibe merkezi olan bir ülkedir. Türkiye’de çok para kazanmak mümkündür.Sanılanın aksine Türkiye fakir bir ülke değildir ve bu ülkede de ciddi gelirler elde etmek mümkündür. Eğer hayatınızı refah bir şekilde yaşamak istiyorsanız yüksek gelir elde edeceğiniz meslekler aramalısınız. Bu içerikte Türkiye’de size çok para kazandırabilecek ve hayatınızı refah bir şekilde yaşamanızı sağlayabilecek önü açık meslekler listesi hazırladık.İyi okumalar.

En Çok Kazandıran Önü Açık Meslekler

 • Doktor
 • Cerrah
 • Anestizit
 • Diş Doktoru
 • Mühendis Müdürü
 • Yazılım Mühendisi
 • Pazarlama Müdürü
 • Pilot
 • Avukat
 • CEO
 • Petrol Mühendisi
 • Havacılık Mühendisi
 • Üniversite Profesörü

Doktor

Türkiye’de en çok para kazandıran mesleklerin başında doktorluk geliyor.Aynı zamanda önü daima açık meslekler listesinde başta yer almaktadır.Ortalama bir doktorun yıllık kazancı 100 bin TL’yi geçiyor. Mesleğe yeni başlamış uzman bir doktorun ortalama maaşı 7,000 TL iken, 10 yıllık uzman bir doktor 15.000 TL kazanabiliyor.Kariyerinin zirvesinde 50.000 TL maaşı geçen doktorlarda var.

✔ Tıp Fakültesinden Mezun Olmak Gerekir.
✔ Doktor Maaşı:Yılda 100.000 TL-300.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Cerrah

Türkiye’de cerraha olan talep hiçbir zaman bitmeyecek.Ülkenin önemli bilim adamları ve aynı zamanda meslek icra edenlerinden biri olan Cerrahlık oldukça yüksek kazanç sağlıyor.Mesleğe yeni başlamış bir Cerrah ayda ortalama 13 bin TL kazanıyor, tabi bu gelire ek olarak ameliyatlardan pay da veriliyor.Cerrahların aylık geliri en az 20.000 TL, ortalama 40,000 TL civarındadır.

✔ Tıp Fakültesinden Mezun Olmak Gerekir.
✔ Cerrah Maaşı: Yılda 250.000 TL-500.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Anestezist

Anestezistlerin yıllık geliri 200 bin TL’yi buluyor. Çoğu Anestezit ayda 20 bin TL ve üzeri kazanç elde ediyor.

✔ Tıp Fakültesinden Mezun Olmak Gerekir.
✔ Anestezist Maaşı:Yılda 100.000 TL-300.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Diş Doktoru

Türkiye’de olduğu gibi dünyada da çok para kazandıran bir meslektir.Diş doktorları maaşlı olarak bir yerde çalışabilecekleri gibi kendi işlerini de kurabiliyorlar. Ortalama diş doktoru maaşı 16 bin TL civarında olurken, kendi kliniğini açmış diş doktorlarının aylık gelirleri 50 bin TL’yi geçebiliyor.

✔ Tıp Fakültesinden Mezun Olmak Gerekir.
✔ Diş Doktoru Maaşı:Yılda 200.000 TL-400.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Mühendis Müdürü

Mühendis Müdürü kamuda ortalama 9-10 bin TL maaşla çalışmaktadır. Özel sektörde mühendis müdürlerinin aylık gelirleri 15 bin TL’yi dahi geçebiliyor.Türkiye’de en çok para kazandıran mesleklerden biri olmakla beraber, aynı zamanda en prestijli işlerden biridir.

Mühendislik Fakültesinden Mezun Olmak Gerekir.
Mühendis Müdürü Maaşı:Yılda 100.000 TL-300.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Pazarlama Müdürü

Eğer satış üzerine bir işiniz varsa, gelebileceğiniz en yüksek noktalardan biridir pazarlama müdürlüğü.Ortalama bir pazarlama müdürü 13 bin TL maaş almaktadır.En düşük pazarlama müdür maaşı ise yaklaşık 9-10 bin TL arasındadır.Çalıştığınız firmaya göre alacağınız ücret de değişkenlik gösterir.Pazarlama Müdürü küçük bir şirkette en yüksek 2. meslek iken, daha büyük firmalarda ise yönetim kadrosunda yer alan bir meslektir.

✔ İşletme Fakültesinden Mezun Olmak Gerekir.
✔ Pazarlama Müdürü Maaşı:Yılda 100.000 TL-250.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Yazılım Mühendisi

Yazılım mühendisleri Türkiye’de orta sınıf gelir grubunda en çok para kazanan kişilerden biridir. Mesleğe ilk başlandığında genelde 7000-8000 TL arası bir maaş alınırken, zamanla deneyiminiz ve bilginiz arttıkça alacağınız maaş 20-25 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.5 yıllık bir yazılımcı ortalama 20 bin TL maaş alırken, 10 yıllık bir yazılımcı ise en az 30 bin TL kazanıyor. Üstelik pek çok yazılımcı, başka projelerde de çalışıyor ve genelde saat başına 100 TL civarı alıyorlar.

Yazılım Mühendisliği Bölümünden Mezun Olmak Gerekir
Yazılım Mühendisi Maaşı:Yılda 10.000 TL-600.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Pilot

Pilotlar dünyanın hemen her yerinde en çok para kazanan gelir grubundadırlar.Bir pilot olabilmek için yaklaşık olarak 150 bin dolar harcamak ve 2-3 yıl süren eğitimleri kalmadan kusursuz bir şekilde geçmek gerekmektedir.Her şeyi tamamlayan başarılı pilotların yıllık gelirleri 200 -300 bin TL’yi bulabiliyor.Türkiye’de küçük havayollarında çalışan pilotlar ortalama 20 bin TL alırken, THY gibi daha büyük havayolu firmalarında çalışan pilotların aylık kazançları 40-60 bin TL’yi bulabiliyor.

Sivil Havacılık Okulu’ndan Mezun Olmak Gerekir.
Pilot Maaşı:Yılda 200.000 TL-800.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

Avukat

Kendi büronu açabilmek ve oldukça keyifli bir iş yapmayı herkes isterdi değil mi? Avukatlar hem kamuda hem özel sektörde hem de kendi bürolarında kendilerini istihdam edebilirler.Mesleğe yeni başlamış bir kamu avukatı 9-10 bin TL, özel sektör avukatı ise 8-9 bin TL maaş alır. Zamanla kendilerini geliştiren avukatlar çok yüksek yıllık kazançlara ulaşabilirler .Kendi bürosunu açan avukatların çoğu ayda 20 bin TL ve üzeri para kazanırken, özel sektörde kendini yeterince geliştirmiş avukatlar 30 bin TL’ye ulaşabilen hatta geçebilen gelirler elde edebilir. (Bkz. En güncel avukat maaşları)

✔ Hukuk Fakültesi’nden Mezun Olmak Gerekir.
✔ Avukat Maaşı:Yılda 10.000 TL-300.000 TL Arası Gelir Elde Edilir

Ceo

Ceo, bir şirketin yönetiminden sorumlu olan kişidir.Bir şirketin patronlarından sonraki en yüksek seviyedir. Ortalama bir Ceo’nun maaşı çalıştığı kuruma göre değişir, zira bir şubeli bir mağazanın patronu veya yöneticisi de aslında CEO’dur. Fakat insanlar CEO’ları çok büyük şirketlerin yöneticisi olarak bilir ve tanırlar.Ortalama bir CEO maaşı 9.000 TL’den başlar ve ayda 2 milyon TL’ye kadar çıkabilir.

✔ İşletme Fakültesi’nden Mezun Olmak Gerekir.

✔ Ceo Maaşı:Yılda 90.000 TL-25.000.000 TL Arası Gelir Elde Edilir.

 

Bu yazımızda Önü Açık Meslekler konusunu ele aldık. Önü Açık Meslekler isimli konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Önü Açık Meslekler konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.

1melek.com petinya.net Kedi isimleri