Öğrencilerin Alabileceği Kredi Kartları ve Limitleri

Öğrencilerin Alabileceği Kredi Kartları, üniversiteye yeni başlayan veya nakit sorunları yaşayan öğrenciler tarafından yakından araştırılmaktadır. Bugün birçok banka öğrencilerin harcamalarını kolay ve kontrol edebilmeleri amacıyla düşük limite sahip olan kredi kartlarını sunarlar. Ayrıca bu kredi kartlarının içerisinde, diğer kredi kartlarında bulunmayan çeşitli avantajlar yer almaktadır. Sizler de üniversite okuyorsanız ve Öğrencilerin Alabileceği Kredi Kartlarını öğrenmek istiyorsanız? İçeriğimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Öğrencilerin Alabileceği Kredi Kartları

 • Vakıfbank Like Card
 • İş’te Üniversiteli
 • Yapı Kredi Play
 • Bonus Genç
 • Bankkart Genç
 • ÜniversiTEB

Üniversite öğrencileri ay içerisinde ihtiyaçları kadar nakit varlığına sahip olamayabilirler. Bu gibi durumlarda bankalar tarafından sağlanan kredi kartları büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Fakat kredi kartı kullanımının ve ödeme planının dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Sonuç olarak borç bir para alındığı ve harcandığı için kredi kartı genellikle tavsiye edilmez. Yine de öğrenciler para akışı oluşturmak ve bireysel ekonomilerinde düzen sağlamak için kredi kartlarına başvuru yapabilirler.

Kredi kartları genellikle herhangi bir geliri bulunan kişilere verilmektedir. Ancak öğrencilerin de bu hizmetten faydalanabilmesi adına düşük limite sahip ve yalnızca öğrencilere yönelik kredi kartları bulunmaktadır. Sizler de öğrenciyseniz ve kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız? Yalnızca bu hizmetlere başvuru yapabilir ve kendinize ait kredi kartınızı çıkartabilirsiniz.

Vakıfbank Like Card

En çok tercih edilen devlet bankalarından biri olan Vakıfbank’ın öğrenciler için sunmuş olduğu Like Card. Bu kart ile düşük limitli bir kredi kartı sahibi olabilir ve birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Vakıfbank Like Card içerisinde herhangi bir kart aidatı bulunmuyor. Vakıfbank Like Card ile etkinliklerde kullanabileceğiniz hediye gibi avantajları da içerisinde barındırıyor.

 • 500TL ile 2000TL arasında limite sahip olunabilir.
 • World anlaşmalı tüm işletmelerde kampanyalardan yararlanılabilir.
 • E-Posta yoluyla ekstre alınması tercih edilirse kart aidatı alınmamaktadır. Bunun dışında aidat yıllık 12TL olarak belirlenmiştir.

Like Card ile yapacağınız alışverişlerde sinemalara %50 indirimle girebilirsiniz. Gıda alışverişlerinizde belli bir tutara kadar indirim alabilirsiniz. Bunlar gibi dönemsel olarak paylaşılan kampanyalardan da sınırsız bir şekilde yararlanabilmeniz mümkündür. İnternet üzerinden Like Card başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş’te Üniversiteli

İş Bankası tarafından öğrencilerin kullanımına sunulan ve Maximum kampanyalarının hepsini içerisinde barındırıyor. İş’te Üniversiteli banka kartıyla birlikte alınabilen oldukça kullanışlı bir öğrenci kredi kartı olarak bilinmektedir. Diğer bankalara göre daha yüksek limit sunması ve kolay kullanım imkanı sağlar. Bu sebeple İş’te Üniversiteli kartı birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

 • 600TL ile 2500TL arasında limite sahip olunabilir.
 • Maximum anlaşmalı tüm işletmelerde kampanyalar kullanılabilir.
 • Yıllık kart aidatının alınmayacağı belirtilse de birçok kişiden 80-120TL aralığında yıllık ücret alınmaktadır.

Size en yakın İş bankası şubesine giderek ve gerekli bilgileri ileterek başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Başvurudan sonra en kısa süre içerisinde kartınıza sahip olabilirsiniz. Bunun yanında mezun olduktan sonra kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi Play

Yapı Kredi son zamanlarda bir çok kişi tarafından tercih edilen bir banka olmayı başardı. Öğrenciler için özel olarak sunduğu Yapı Kredi Play, düşük limite sahiptir. Ancak içerisinde diğer kartlara göre çok daha fazla avantaj barındıran bir öğrenci kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor.

 • 400TL ile 1500TL aralığında limite sahip olunabilir.
 • World anlaşmalı tüm işletmelerde kampanyalı bir şekilde kullanılabilir.
 • Yıllık kart aidatı bulunmamaktadır.

Telefon, internet ve şubelerden ücretsiz bir şekilde başvurabileceğiniz bu hizmete yalnızca birkaç gün içerisinde sahip olabilirsiniz. Çıkartılacak olan kredi ve banka kartınız ise yalnızca birkaç gün içerisinde sözleşmeler ile birlikte adresinize teslim edilecektir.

Bonus Genç

Garanti BBVA bankası tarafından öğrenciler için üretilmeye başlanan Bonus Genç, sıkça tercih edilen bir karttır. Bonus Genç Öğrencilerin Alabileceği Kredi Kartları arasında önemli bir yer almaktadır. Faiz oranları oldukça düşük olduğu ve ek bir ücret alınmadığı için dikkat çekmeyi başaran kredi kartımızda tüm Bonus fırsatları da yer aldığı için incelenmeyi hak etmektedir.

 • 600TL ile 2500TL aralığında limite sahip olunabilir.
 • Bonus anlaşmalı tüm noktalarda ve işletmelerde avantajlardan faydalanılabilir.
 • Yıllık kart aidatı bulunmamaktadır.

“GENC” yazıp “3340” numarasına mesaj göndererek hemen Bonus Genç başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu işlem sonucunda banka görevlileri tarafından iş saatleri içerisinde aranırsınız ve bilgilerinizi vererek başvuruda bulunabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde kartınız adresinize teslim edilerek gerekli sözleşmeleri imzalamanız istenecektir.

Bankkart Genç

Eğer KYK tarafından üniversite öğrencilerine sunulan burs ve kredi hizmeti için başvuru yaptıysanız, yüksek ihtimalle Bankkart Genç sahibi olursunuz. Banka kartıyla bitişik bir şekilde sunulan bu kredi kartı aldığınız kredi tutarında limite sahip olmaktadır ve arttırılmamaktadır. Fakat sıkışık olduğunuz dönemlerde yardımınıza koşmaktadır.

 • 850TL limite sahip olunabilir.
 • Nakit avans çekme ücreti alınmamaktadır.
 • Yıllık kart aidatı bulunmamaktadır.

Ziraat bankası şubelerinden veya KYK başvurusu yaparak Bankkart Genç sahibi olabilirsiniz. Kartınızı teslim aldıktan sonra mobil veya internet şubesi üzerinden kredi kartınızı etkin hale getirebilirsiniz. Daha sonrasında istediğiniz zaman kapatabilmeniz mümkündür. Ancak aylık olarak yatan kredinizin otomatik olarak borcunuza yatırılacağını unutmamanız gerekiyor.  Bankkart Genc Öğrencilerin Alabileceği Kredi Kartları arasında önemli bir konuma sahiptir.

ÜniversiTEB

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından üretilen ve öğrencilerin kullanımına sunulan bir karttır. ÜniversiTEB belki de en az bilinen öğrenci kredi kartlarından biri olmasına rağmen içerisinde sayısız avantaj barındırıyor. Restoranlarda %10’a varan ve dijital platformlarda %50’ye varan indirimler sağlıyor. Öğrencilerin hizmetlere daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan TEB, döviz hesapları ile yatırım yapılmasına da olanak sağlıyor.

 • 500TL ile 2000TL aralığında limite sahip olunabilir.
 • Bonus anlaşmalı tüm işletmelerdeki kampanyalardan yararlanılabilir.
 • Yıllık kart aidatı bulunmamaktadır.

En yakın TEB şubesine giderek veya Cepteteb üzerinden ÜniversiTEB başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru sürecinden sonra kısa sürede kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Sahip olduğunuz kredi kartının limitini harcamalarınızdan yola çıkarak arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız işlemlerin çoğunda ek ücret ödemeyeceğinizi de belirtelim.

Bu makalemizi okumanızı öneriyoruz (Öğrenciye Kredi Veren Bankalar)

Listemizde belirtilen öğrencilerin alacağı kredi kartlarının dışında birkaç banka daha var. Ancak yukarıda belirtilmiş olan bankalar ve hizmetler öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Sizler de avantajları ile dikkatinizi çeken kredi kartına hemen başvurabilir ve yalnızca birkaç gün içerisinde kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Umuyoruz Öğrencilerin Alabileceği Kredi Kartları isimli makalemiz kredi kartı seçimi yaparken sizlere faydalı olmuştur.

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri