En Çok İzlenen Yeni Netflix Dizileri (15 Sürükleyici Dizi)

Son yıllarda insanlar için dizi ve film izlemek en iyi zaman geçirme araçlarından biri haline geldi denilebilir. Özellikle sinema salonlarının kapalı olması kişilerin evlerinde vakit geçirmek için online platformları tercih etmesine neden olmaktadır. Netflix de bu platformlar arasında en çok tercih edilen ortamlardan biridir.

Netflix dizileri arasında izleyebileceğiniz birçok seçenek sunulabilir. Kişilere en iyi şekilde hitap eden bu diziler içerisinde macera, fantastik, gerilim, komedi, romantik komedi, tarih ve dönem dizileri olmak üzere çok fazla seçenek bulunuyor.

Hemen her yaş grubuna özel olarak birçok dizinin bulunması kişileri en çok cezp eden konulardandır. Aylık olarak düşük bir fiyat ile üyelik yaptırılan Netflix günümüzde en fazla tercih edilen dizi ve film platformu olarak bilinmektedir. Sizler de boş vakitleri değerlendirmek isterseniz şu dizileri izleyerek vakit geçirebilirsiniz.

Netflix planlara göre farklı fiyat seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır.

2022 Ağustos güncel Netfilix fiyatları  şu şekildedir

  • Temel Paket (480p) : 37.99 olarak belirlenmiştir.
  • Standart Paket (1080p): 57.99 olarak belirlenmiştir.
  • Ultra Paket (4K) : 77.99 olarak belirlenmiştir.
Netfilix Guncel Fiyat Listesi 2022
Netfilix Güncel Fiyat Listesi 2022

1 – Bridgerton

Son dönemde Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer alan Bridgerton roman uyarlaması diziler içerisinde yer alıyor. Dönem dizilerinden olması ve son derece eğlenceli bir senaryosu bulunması birçok kişinin diziyi izlemesine olanak tanımıştır. Zengin bir aile olan Bridgerton ailesinin sosyeteye yeni takdim edilen kızı Daphne ve onunla evlenmek istemeyen ancak ondan da ayrı kalamayan Dük unvanına sahip Simon’un aşkını anlatıyor.

Dizinin uyarlandığı kitap uzun bir serinin ilk kitabı olduğu için dizinin de muhtemelen çok uzun soluklu bir dizi olacağı söylenebilir. Yönetmen koltuğunda Chris Van Dusen ve Shonda Rhimes oturuyor. Keyifle izlenen dizinin şuan için ilk sezonu yayınlandı.

2 – The Queen’s Gambit

Netflix dizileri arasında yer alan The Queen’s Gambit oldukça yüksek bir IMDb puanına sahiptir. 8.7’lik puanı ile beklentileri en iyi şekilde karşılayan diziler arasında yer alıyor. Dizide 9 yaşındayken öksüz kalan ve yetimhaneye gönderilen bir genç kadının hayatını anlatıyor. Yetimhanede öğrendiği satranç oyunundaki ustalığı ile dikkatleri üzerine çeken Beth Harmon’ın bu oyunda son derece üstün yeteneklere sahip olduğu düşünülmeye başlar.

Yaşı ilerlemeye başladığında da birçok turnuvaya katılarak erkeklerin egemen olduğu bu oyunda bir kadının da yeri olduğunun mücadelesini verir. Dizinin yönetmeni Scott Frank ve Allan Scott’tur. Netflix’in başarılı yapımları arasında yer almaktadır.

3 – The Witcher

Fantastik ve tarihi dizi kategorisinde yer alan The Witcher dizisi çok dikkati çeken yapımlar arasında yer alıyor. Kitap uyarlaması bir dizi olan The Witcher, Netflix orijinal yapımları arasında bulunuyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Lauren Schmidt Hissirch oturuyor. Başrolde ise Henry Cavill bulunuyor. Ütopik bir dünyada geçen dizi de cadılar, yaratıklar, elfler ve cüceler bulunuyor. Henry Cavill tarafından oynanan Geralt of Rivia isimli başrol karakterin hikayesi anlatılıyor.

Dizide dünya bir yok oluş eşiğindedir ve bu yok oluşu durdurabilecek tek bir çocuk vardır. Bu çocuğu koruma görevi de Geralt’a verilir. Hayatını canavar avcılığına adamış Geralt, hem çok güçlü bir savaşçıdır hem de kendisine koruması için bırakılan çocuğu bulmak için son derece kararlıdır. Dizi şuan yalnızca tek bir sezon olarak yayınlandı ve yakın bir zamanda ikinci sezonunda gelmesi bekleniyor.

4 – Atiye

Netflix Türk dizileri içerisinde en çok izlenen dizilerden birisi de Atiye dizisidir. Yüksek IMDb puanına sahip olan dizinin başrol oyuncusu Beren Saat ve Mehmet Günsur. Uzun soluklu diziler arasında yer alan Atiye yayınlandığı ilk günden itibaren son derece ilgi toplayan bir dizi olmuştur. Yine bir kitap uyarlaması olan dizi Anadolu topraklarının farklı yerlerinde çekiliyor. Ancak Göbeklitepe gibi son derece önemli tarihi alanlar da dizinin başlangıç noktasını oluşturuyor.

Dizide paralel evrenler, gerçek ve ruhsal anlamda yaşanan deneyimler ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Anadolu efsanelerinin dizi de yer aldığını da izlerken fark edeceksiniz. Ressam olarak hayatını sürdüren ve sıkıcı bir nişanlılık sürecinin ortasında boğuşan Atiye sürekli olarak aynı deseni çizer. Bu deseni tesadüfen televizyonda Göbeklitepe kazılarında gören Atiye durumu araştırmaya karar verir. Bu süreden sonra da dizinin asıl olayları başlar.

5 – Lucifer

Lucifer dizisi yüksek IMDB puanına sahip olan en uzun soluklu diziler arasında yer alıyor. Cehennemin meleği Lucifer Morningstar bir gün cehennemdeki görevinden sıkılır ve Los Angeles’te yaşamaya başlar. Burada bir gece kulübü işleten Lucifer dilediği insanı etkisi altına alabilen ancak insan görünümünde yaşayan bir fantastik bir canlıdır. Ancak bir gün yolu Dedektif Decker ile kesişir.

Herkesi tek bir bakışı ile etkisi altına alan Lucifer aynı numarayı Decker’a yapamaz. Bu da onun büyük oranda ilgisini çeker. Bu ilginç durumu çözmek için kendisi de bir şekilde polis teşkilatına girerek dedektifin yardımcısı olur. Sonrasında ise hem maceralı hem de eğlenceli olaylar ortaya çıkar. Dizinin başrollerinde Tom Ellis, Lauren German ve Kevin Alejandro bulunuyor. Yönetmen koltuğunda ise Tom Kapinos bulunuyor.

6 – Marco Polo

Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer alan Marco Polo dizisi de son derece yüksek kalitede bir dizidir. Dizi 13. yy.’da Çin’de geçiyor. Marco Polo babası tarafından İpek Yolu’nda daha iyi bir şekilde ticaret yapabilmek için Kubilay Han’a bırakılır. Bu olay sonrasında da Marco Polo kendisini Çin ülkesi içerisindeki siyasi ve politik hesaplaşmaların tam ortasında bulur. Bir yandan kültürel hesaplaşmalarla uğraşırken bir yandan da hayatta kalma mücadelesi verecektir.

Dram, macera ve tarih konulu dizinin başrollerinde Lorenzo Richelmy, Joan Chen, Benedict Wong bulunuyor. Yönetmen koltuğunda ise John Fusco yer alıyor.

7 – La Casa De Papel

En iyi Netflix dizileri arasında sayılan La Casa De Papel son derece yüksek standartlarda bir dizidir. Hem aldığı puan hem de çok geniş bir izleyici kitlesi olması dizinin uzun soluklu olmasını da sağlamıştır. İspanyol dizileri arasında bulunan La Casa de Papel dizisi ülkemizde de çok fazla ilgi gören diziler arasında yer alıyor.

Netflix dizileri içerisinde akıllara kazınan yapımlardan biri olması bu dizinin en önemli özelliklerinden biridir. Dizinin baş karakterleri arasında Profesör, Tokyo, Rio, Berlin gibi son derece önemli isimler bulunuyor. Bir soygunu anlatan dizi aslında basit bir soygundan çok daha fazlası denilebilir.

Büyük bir darphane soygunu planlayan profesör yanına en yetenekli suç arkadaşlarını da alır ve olaylar serisi başlar. Dizinin başrollerinde Alvaro Morte, Ursula Corbero gibi önemli isimler bulunuyor. Yönetmen ise Alex Pina’dır.

8 – The Protector- Hakan: Muhafız

Netflix orijinal içerikleri arasında bulunan aynı zamanda da Netflix platformundaki ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyan Hakan: Muhafız dizisi fantastik, macera ve aksiyon kategorisindedir. Çağatay Ulusoy ve Okan Yalabık gibi ünlü isimlerin yer aldığı dizide Hakan karakterine Çağatay Ulusoy hayat veriyor. Kendisine tarihte gizli bir görevle İstanbul’u koruma görevi verilmiştir. Bunu ise ilerleyen yaşlarında öğrenir.

Her ne kadar bu görevi üzerine almak istemese de İstanbul’un muhafızı olmaktan başka çaresi yoktur. Hakan İstanbul’u korurken bir de ölümsüzler grubu ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Birden fazla sezonu olan dizi en çok izlenen Netflix içerikleri arasında bulunuyor.

9 – You Dizisi

Netflix’te izlenebilecek diziler arasında You dizisi de öne çıkıyor. Bir stalker hikâyesini anlatan dizi yine orijinal yapımlar arasında bulunuyor. Gizem ve dram sevenlerin mutlaka izlemesi gereken diziler arasında bulunuyor. Çok zeki bir adam olan ve New York şehrinde yaşayan Joe ve onun aşk hayatını konu edinen bir dizidir.

Joe birisine takıldığında bağımlılık derecesinde bir ruh haline bürünür ve bu durum onu zaman zaman cinayet işlemeye kadar götürür. Dizinin başrollerinde Penn Badgley ve Victoria Pedretti gibi isimler bulunuyor. Yönetmen olarak ise Sera Gamble ve Greg Berlanti seçilmiştir.

10 – The Punisher

Son derece ilgi çeken Netflix dizileri içerisinde The Punisher dizisi de yer alıyor. Marvel dizileri arasında yer alan bu dizide yine bir Marvel süper kahramanı öne çıkmaktadır. Dizinin başrollarında Jon Bernthal, Ben Barnes ve Amber Rose Revah bulunuyor. Steve Lightfoot ise yönetmen koltuğunda bulunuyor. Aksiyon, dram ve suç sevenlerin mutlaka izlemesi gereken diziler arasında bulunuyor.

11 – Dark Netflix Dizisi

Netflix’in en kafa karıştıran dizisi denilebilecek olan Dark aynı anda farklı zamanları yaşayan insanların yaşadığı bir kasabada geçiyor. Yüksek bir IMDb puanı olması diziyi ilgi çekici hale getiren unsurlardan biridir. Dark dizisinde olaylar iki tane küçük çocuğun kaybolması ile başlıyor. Bir Alman kasabasında geçen olaylar serisinde kasabada yaşayan kişilerin son derece karmaşık bir soy ağacı bulunuyor. Diziyi gerçekten anlamak istiyorsanız öncesinde mutlaka dizideki soy ağacını incelemeniz gerekiyor. Suç, dram ve gizem kategorisinde bir dizidir.

12 – Elite Dizisi

Son derece popüler Netflix dizilerinden biri olan Elite dizisi oldukça fazla izlenme sayısına ulaşmış diziler arasındadır. Lise öğrencileri arasında geçen olayları konu alan dizi yalnızca zengin ailelerin çocuklarının gidebildiği Las Encinas isimli özel bir okulda geçiyor. Ancak çeşitli nedenlerle ailesi işçi olan ve maddi durumu kötü olan 3 öğrenci bu okulda okumak zorunda kalır. Bu gençlerin yeni okullarında arkadaş edinmeleri sanılandan çok daha zor olacaktır. İlk etapta oldukça eğlenceli bir şekilde başlayan dizi içlerinden birinin gizemli bir şekilde öldürülmesi ile farklı bir boyut kazanacaktır.

13 – Sense8

Gizem içeren Netflix dizilerinden birisi de Sense8 dizisidir. Oldukça yüksek izlenme oranlarına sahip olan dizi izleyicisinden de son derece olumlu yorumlar almıştır. Dizide 8 farklı şehirde ve ülkede 8 ayrı kişinin birbirleri ile bir şekilde bağlantı kurabilmesini anlatan bir dizidir. Dram, gizem, bilim kurgu kategorilerinde bir dizidir.

14 – The Crown Netflix Dizisi

Netflix’te oldukça sevilen dizilerden biri olan The Crown dizisi İngiltere Kraliyet ailesine ışık tutan bir dizidir. Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını konu alan dizide kraliçenin gençlik yılları, evliliği, çocukları ve ülkedeki konumu hakkında oldukça detaylı bilgiler veriyor. Dizinin başrollarında Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton gibi isimler bulunuyor. Aynı zamanda dizinin yönetmenliğini Peter Morgan üstlenmiştir.

15 – Originals

Vampir, cadı ve kurt adamların bolca yer aldığı bir dizi olan Originals dizisi, son zamanların en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. Çok kaliteli bir vampir dizisi olması Originals dizisinin de son derece popüler olmasını sağlamıştır. Mikealson ailesinin aile içi vampir hesaplaşmaları ve yüzyıllardır hem cadılar hem de kurt adamlarla olan mücadelelerine yer verilmektedir.

Dizinin hem görsel kalitesi hem de senaryo kalitesi oldukça iyidir. Joseph Morgan, Daniel Gillies, Clarie Holt, Charles Michael Davis, Phoebe Tonkin gibi son derece önemli isimler başrollerde bulunuyor.

Netflix’in en iyi dizileri arasında sayılabilecek bu yapım gibi birçok yapım bulunmaktadır. Aynı zamanda Netflix filmleriyle de son derece popüler bir platformdur.

 

Önerilen yazı: Mutlaka İzlenmesi Gereken Kişisel Gelişim Filmleri 2022

1melek.com petinya.net Kedi isimleri