Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kişisel hayatın aslında kişisel kalmadığı günümüzde, Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır sorusunun cevabını bilmek büyük öneme sahiptir. Takipçileriniz arasından istediğiniz kişiye hesabınızı açık tutmayı istediğiniz kişiden ise gizlemenizi sağlayacak ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam ediniz.

Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabı Gizleme İşlemi
Instagram Hesabı Gizleme İşlemi

Çoğu kullanıcı Instagram hesabını takipçileri haricindeki kullanıcılara kapatmak ister fakat herkes bu özelliğin nasıl kullanılacağını bilmediği için arama motorlarında Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır sorusuna cevap arar. Siz de bu kişilerdenseniz bu yazımızı okuduktan sonra hesabınızı kolaylıkla gizli hesap olarak değiştirebilecekseniz!

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle hesabınızın işletme hesabı olmaması gerekir; eğer ki hesabınız işletme hesabı ise Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil kısmına gelip Hesap kısmına giriş yapın ardından en altta bulunan Kişisel Hesaba Geçiş Yap seçeneğine tıklayın, buradaki yönergeleri takip ederek hesabınızı kişisel hesaba geçirin. Hesabınızı kişisel hesap olarak değiştirdiyseniz hesap gizleme işlemi adımlarına geçebilirsiniz.

Instagram Hesabı Gizleme İşlemi

Profilinizi gizlediğiniz takdirde takipçilerinizin haricindeki kişiler paylaşımlarınızı, takipçilerinizi ve sizin takip ettiğiniz kişileri göremezler. Bu işlemi yaptığınızda sizi takip etmeyen kişiler sizin onayınızı almak zorundalar. Haydi hesap gizleme işlemine geçelim.

İlk olarak telefonunuzdan ya da tabletinizden Instagram’a giriş yapın ardından profil kısmına girin ve sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın; burada en altta bulunan ayarlara giriş yapın ve gizlilik sekmesine tıklayın, en üstte yer alan Gizli Hesap yazısının yan tarafında bulunan butonu sağ tarafa kaydırın bu işlemi yaptığınızda butonun gri olan rengi mavi olarak değişecektir eğer renk değişimi gerçekleştiyse Instagram Hesap Gizleme İşlemi tamamlanmış olacaktır.

[geo_ad]

Yaptığınız bu işlem sonucunda artık hesabınız gizli hesap olarak değiştirilmiştir. Eğer profilinizi tekrardan herkese açık hesap olarak değiştirmek isterseniz aynı yönergeleri takip ederek butonu tekrardan sol tarafa kaydırmanız yeterli olacaktır.

Instagram E-Posta Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

sosyal-medya-hesabı

Yaşamımızın her anını paylaştığımız sosyal medya uygulamaları bizler için sürekli olarak güvenlik ve gizlilikle ilgili yeni güncellemeler paylaşırlar! Eğer hesabınızı ilişkilendirdiğiniz e-posta hesabınızı Instagram hesabınızdan kaldırmak istiyorsanız size kötü bir haberimiz var maalesef henüz böyle bir özellik mevcut değil. Ancak farklı bir e-posta girebilir ve bu sayede sık kullandığınız e-postanızı Instagram’dan kaldırabilirsiniz! Instagram’da e-posta eklemenin asıl amacı hesabınızla ilgili yaşadığınız bir sorunda e-postanızı kullanarak bu sorunlardan kurtulabilmenizdir?

Instagram’da bulunan e-postanızı değiştirmeniz için yapmanız gereken şunlardır:

 • Telefonunuzdan Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Profil sekmesine giriş yapın sağ üstteki kısma tıklayın ve ayarlara gidin.
 • Buradan Hesap kısmına giriş yapın ve üstte bulunan Kişisel Bilgiler kısmına giriş yapın.
 • Burada bulunan e-posta kısmına yeni e-posta hesabınızı yazın ve onaylayın, onayınızın ardından e-posta hesabınıza aktivasyon maili gelecektir mailde bulunan aktivasyon kısmına tıklayarak yeni mailinizi onaylayabilirsiniz!

[geo_ad]

Instagram Hesap Gizleme Yok

Sosyal Medya

Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır sorunuzun cevabını aradınız buldunuz ama yönergeleri takip ettiğinizde hesap gizleme kısmını bulamıyorsanız işte sorununuzun nedeni?

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal mecrası Instagram’da hesabınızı gizlemeniz artık mümkün! Hesabınızı gizli hesap yaparak takipçilerinizin haricindeki kişilere kapalı hale getirebilirsiniz. Ancak hesabınızı gizli hesaba çeviremiyorsanız bunun tek bir sebebi vardır o da hesabınızın İşletme Hesabı olmasıdır, hesabınızı isteyerek veya istemeyerek İşletme Hesabına geçirmişseniz hesabınızı gizli hesap olarak değiştiremezsiniz!

Instagram hesabınızı gizli hesap yapmak için öncelikle kişisel hesaba geçiş yapmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken şunlardır; Instagram uygulamasına giriş yapın ardından profil sekmesine geçin ve sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın ve ayarlar kısmına girin. Ardından hesap seçeneğine tıklayın ve en altta bulunan kişisel hesaba geçiş yapın bu işlemleri yaptığınız takdirde gizli hesaba geçebilirsiniz!

Instagram Profili Aramaya Kapatma

Çoğu insan gününün büyük bir bölümünü sosyal medya uygulamalarında dolaşarak geçiriyor; Instagram’da bu uygulamalardan birisi. Kullanıcılar yalnızca Instagram Hesap Gizleme İşlemi  değil, aynı zamanda profili aramaya kapatma ihtiyacı da duyarlar. Bazı kullanıcılar Instagram’ın arama kısmında çıkmak istemezler özellikle de insanlardan uzak durmak istediğimiz zamanlarda! Instagram’da ne yazık ki ismimizin arama kısmında çıkmamasını sağlayacak bir özellik yok. Ancak şu işlemleri yaparak sizi arayan kişilerin hesabınızı bulmasını zorlaştırabilirsiniz.

[geo_ad]

Bunun için yapmanız gereken Instagram’ı adınızla ve soyadınızla kullanıyorsanız soyadınızı kaldırarak hesabınızın bulunabilirliğini biraz da olsa azaltabilirsiniz. İsminizin başına, sonuna veya isminizle soy isminizin ortasına kelime veya harf ekleyerek biraz da olsa diğer insanların işini zorlaştırmış olursunuz. Ancak profilinizi arayan kişiler kullanıcı adınızı biliyorsa çok rahat bir şekilde sizi bulmuş olacaktır ki buna karşın yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur!

Postegro hesap gizleme

Aramaya Kapatma

Sorununuzun çözümüne geçmeden önce Postegro’yu tanıtalım sizlere; Postegro, Google Play Store üzerinden cihazınıza indirebileceğiniz Instagram’da ki gizli hesapları görmenizi sağlayan bir uygulamadır. Postegro günümüzde gizliliği ihlal ettiği gerekçesiyle sıkça gündeme gelmektedir.

Instagram Hesap Gizleme İşlemi aramasında bulunan kişilerin bir sonraki yapmak isteyeceği şey,  Postegro uygulamasında ki hesabımızı gizlemek olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle Postegro hesabınıza giriş yapın, ardından Postegro unlist kısmına girin daha sonra karşınıza çıkan unlist form bölümünden giriş yapın ve bu kısma kullanıcı adınızı ve mail adresinizi yazın. Daha sonra mesaj kısmına İngilizce olarak hesabınızın gizlenmesini istediğinizi yazın ve mesajınızı gönderin. Postegro uygulamasının moderatörleri hesabınızı inceleyecek ve eğer gizliye alınması gerekiyorsa hesabınız gizli hesap olacaktır ve bu sayede hesabınız başkası tarafından görülemeyecektir.

Instagram Herkese Açık Yapma

Hesabı Herkese Açma

Sosyal medya uygulaması Instagram’da hesabınızı gizli hesaptan herkese açık hesap haline getirmek için şunları yapmanız gerekiyor.

 • Öncelikle Instagram’a giriş yapın ve profil sekmesine gelin.
 • Burada en altta bulunan ayarlar kısmına tıklayın ve gizlilik bölümüne giriş yapın.
 • En üstte yer alan Gizli Hesap kısmının sağ tarafında yer alan butonu sol tarafa getirin ve böylece butonun renginin maviden griye döndüğünü görün.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde hesabınız artık herkese açık hale gelecektir.

İnstagram İşletme Hesabı Numara Gizleme

İnstagram uygulamasında bir işletme hesabına sahipseniz ve bu işletme hesabı için kaydettiğiniz telefon numarasının profilinizi ziyaret eden kişiler tarafından görülmesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra İnstagram işletme hesabı numara gizleme işleminiz başarıyla tamamlanmış olacak ve profilinizi ziyaret eden kişiler kişiler telefon numaranızı görüntüleyemeyecek. İşte o adımlar:

 • İnstagram işletme hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ alttaki profil resminize tıklayın.
 • Biyografinizin aşağısında yer alan “profili düzenle” seçeneğine tıklayın
 • Açılan pencerede en aşağı inin ve “iletişim seçenekleri” kısmına gidin.
 • Açılan kısımda daha önce eklediğiniz iletişim bilgileri yer alacak. Aşağısındaki aktif olan “iletişim bilgilerini göster” seçeneğini kapatın.
 • Sağ üst kısımdan onayla seçeneği olan tik sembolüne basın. Numaranız gizlendi bile.

Sadece telefon numaranızı gizleyip diğer iletişim seçeneklerinizi göstermeniz için numaranızı silmeniz gerekmektedir.

[geo_ad]

İnsanlar günümüzde sosyal medya uygulamalarını kullanırken gizliliklerine dikkat etmeye çalışırlar. Uygulamalarda kullanıcılarının  isteklerine göre yeni gizlilik ve güvenlik güncellemesi getirirler, kullanıcılar da bu özellikleri çoğunlukla arama motorlarından öğrenerek uygularlar. Bizde bu yazımızda sizlere Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır sorusunun cevabını anlatırken Instagram ilgili diğer sorunlarınızla ilgili yardımcı olmaya çalıştık. Eklemek istediğiniz detaylar ya da merak ettiğiniz konular ile ilgili yorum bölümünü kullanabilirsiniz, sevdiğiniz arkadaşlarınızın da bu konuda bilgi sahibi olmasını istiyorsanız, bu özel haberi sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Klavyemizdeki FN Tuşu Ne İşe Yarar

“Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri