Çocuklar İçin Öğrenilmesi Kolay Kısa Türkçe Dualar

Çocuklar İçin Öğrenmesi Kolay Dualar

Çocuklar için öğrenmesi kolay ve kısa duaları bu yazımızda derledik. Bu dualardan faydalanmanız duasıyla başlıyoruz.

Çocuklar İçin Dualar

Dua, sadece büyükler için değil, çocuklar için de önemlidir. Bu nedenle, küçük yaşlarda çocuklarımıza duaları öğretmeli ve onları teşvik etmeliyiz. Bu yazımızda, çocuklara yönelik duaları bir araya getirdik.

Uykudan Uyanınca Okunacak Dua

Ey Allah’ım! Bu güzel ve harika günde gözlerimi açarak uyanmamı sağladığın için sana şükürler olsun. Vücudumu sağlıklı kıldığın ve iyilikler verdiğin için hamdolsun. Bugünümde de güzellik ve iyilikler nasip et. Bizi sabaha kavuşturduğun gibi akşama da hayırla ulaştır. Amin.

Uyumadan Önce Okunacak Dua

Ey Allah’ım! Senin yardımın ile akşama ulaştık. Bizler kötülüklerden ve sıkıntılardan sana sığınırız. İyiliklerimi ve hayırlarımı kabul et, hatalarımı ise affet. Sen afv etmeyi seversin. Uyandığımda daha güzel bir güne uyanmayı hem bana hem de sevdiklerime nasip eyle Allah’ım. Amin.

Kötülüklere Karşı Korunmak İçin Dua

Allah’ım! Sen beni, ailemi ve arkadaşlarımı kötülüklerden koru. Sen bizi korursan kimse bize bir şey yapamaz. Senin gücün her şeye yeter. Âmin.

Korkulardan Kurtulmak İçin Dua

Ey Allah’ım! Muhakkak sen her şeyi gören ve işitensin, her şeye gücü yetensin. Beni korktuklarımdan koru. Sen hem içimdeki korkuları al, hem de bana huzur ihsan eyle. Amin.

Üzüntü ve Sıkıntıları Gidermek İçin Dua

Allah’ım! Senin her şeye gücün yeter, zira gücünün sonu yoktur. Üzüntü ve sıkıntıların gitmesi için sadece sana yalvarıyoruz. Çünkü biliyoruz ki sen sesimizi duyar ve bizi görürsün. Bizlere yardım et. Amin.

Çocuklar İçin Şifa Duası

Ey Allah’ım! Her derdin dermanı ve hastalığın şifası sendedir. Sen hastalıklarıma şifa ver. Dertlerimize deva ver. Bizlere hastalıklardan kurtulmayı, sağlıklı olmayı nasip et ve sağlıklı olunca da sağlığımızın kıymetini bilmeyi nasip et. Amin.

İstekler İçin Dua

Ey Allah’ım! Sen çok yüce ve cömertsin. Sana açılan elleri boş çevirmezsin. Ben de yalnız senden yardım istiyorum. İsteklerimi verebilecek kudret sende vardır ve şimdi senden hayırlı bir sonuç bekliyorum. Beni muradıma, isteklerime eriştir. Beni üzecek ve bana zarar verecek şeyleri de benden uzak tut. Amin.

Anne ve Babamız İçin Dua

Ey Allah’ım! Beni yetiştiren ve büyüten anne ve babama sen merhamet eyle. Annem ve babam beni nasıl sevip korudularsa sen de onları öylece muhafaza et. Dünyada ve ahirette onlara iyilikler, güzellikler ve nimetler ver. Beni, annemi, babamı ve tüm sevdiklerimi kötülüklerden koru ve iyilikler ver. Âmin.

Çocuklar İçin İyi Arkadaşlıklar Duası

Ey Allah’ım! Beni iyi insanlara arkadaş eyle ve beni arkadaşlarımın yanında sevilen ve güvenilen bir insan eyle. Aramızda kin, kıskançlık ve düşmanlık barındırma. Birbirimize karşı merhametli olmayı ve birbirimizi sevmeyi nasip et. Âmin.

Çocuklar İçin Şükür Duası

Ey bizi yediren, içiren ve yaşatan Rabbimiz! Verdiğin nimetlere hamdolsun. Bize hayırlı ömürler ve helalinden bol rızıklar ihsan eyle. Sağlık ve afiyet ver. Amin.

Çocuklar için duaları kısaca yazdık. Herkese faydalı olmasını temenni ediyoruz. İslam kategorimizde yer alan konuları okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri