Casper Via A1 Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android 6.0 Marshmallow ile kullanıcılara sunulan Casper Via A1 telefonunun Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne sahip olabilmesi için ayarlar uygulamasından bazı düzenlemeler yapmanız gerekir..

Casper firmasının ‘Tam bir performans canavarı’ sloganıyla piyasaya sürdüğü Casper Via A1 modeli ülkemizde de oldukça popüler kullanılan akıllı telefonlardan. Mediatek MT 6755M 1.8Ghz Octa Core(8 Çekirdek) 64bit işlemciye sahip Via A1 modelinin 5.5 inçlik bir ekranı ve bu ekranında Gorilla Glass 3 ile IPS In-cell ekran teknolojileri bulunuyor.

13 megapiksellik arka kamerası, 8 megapiksellik ön kamerası ve flash desteği ile kullanıcısına neredeyse her türlü imkanı sunan Casper Via A1 telefonu HD kayıt desteği ile de anı yükek kalitede ölümsüzleştirmenize imkan sağlıyor.

Bu kılavuzda ise Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine sahip Casper Via A1’i Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne nasıl yükselteceğinizi sizinle paylaşacağız.

Başlamadan önce

  • Telefonunuzun güncelleme süresince şarjda kalmasını sağlayın.
  • Güncelleme paketinin indirileceği internet bağlantısı hızlı olmalıdır, mümkün olan en kullanışlı ağa bağlanıp güncelleme paketini bu şekilde indirin.
  • Telefonunuzu güncellemeden önce her türlü duruma karşın full yedek alıp farklı bir cihazda veya cloud sisteminde sakladığınızdan emin olun.
  • Güncelleme boyunca telefonunuzu kapatmaya veya açmaya çalışmayın, çarklar ne kadar dönerse dönsün müdahale etmeyin.

Casper Via A1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak ayarlar uygulamasına gidin
  2. Ekranı en aşağıya kaydırın ve telefon hakkında sekmesine dokunun
  3. Sistem güncellemeleri yazan bir sekme ile karşılaşmanız gerekir, üzerine hafifçe dokunun.
  4. Sistem güncellemeleri sekmesine giriş yaptığınızda ekranınızın ortasında güncellemeleri denetle yazılı bir buton bulunur, bu butona tıklayarak güncellemeleri denetleyin.
  5. Eğer cihaz üreticiniz Android 7.0 Nougat’ı sizin için sunduysa ilgili paket görünecektir indirip, yükleyin.

Yükleme işlemi başlamadan önce telefonunuz 1 defa yeniden başlatılacak ardından güncelleme barı karşınıza çıkacaktır, ilgili bar tamamen dolduğunda telefonunuzu Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip şekilde kullanabilirsiniz.

1melek.com petinya.net Kedi isimleri