Başarılı İnsanların 8 Sırrı

Başarılı İnsanların 8 Sırrı İnsan hayatında yapmak istediği bir iş yada uğraştığı hobi olsun başarılı olmak ister. İstediği şey ise başarıyı kısa yoldan yakalamak istemesidir. Başarı kolay kolay, kısa yoldan gelmez. Başarının kolay yoldan geleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Başarı emek, istikrar ve sabır ister. Başarı olmak istiyorsanız zorlu yolu seçip onunla mücadele etmeniz gerekecek. Hayatın genel kurallarından biriside budur mücadele ve azim.

Hayatımızda kıskandığımız başarılı insanların 8 sırrı

Çevremizde kıskandığımız birçok başarılı insan var. Şimdi soruyoruz neden bizde başarılı olmayalım?

  • Zaman Yönetimi
  • Sabırlı Olur
  • Şikayet Odaklı Değil, Çözüm Odaklı Olur
  • Duygu Yönetimi Yapar
  • Hata Yapmaktan Korkmazlar
  • Düşünerek Harekete Geçer
  • Dinlemesini Bilir
  • Disiplinli Yaşar

1)Zaman Yönetimi

Günlük hayatlarında verimliliklerini artırmak hayatlarını belirlenmiş plana oturturlar. Bu yöntemi uygulayan insanlar aynı anda birden çok işle ilgilenmek yerine, tek bir işe daha kolay konsantre olabiliyorlar. Hayatınızda işlerin hepsini birden yapmaya çalışmayın. Bir sıraya koyun ve teker teker yapın.

2)Sabırlı Olur

İnternet çağında insanlar çok sabırsız olmaya başladı. Sosyal medyayı ve gerçek hayatı bir gördüğünden dolayı insanların hayatlarında da sabrı kalmadı. Bir işte başarılı olmak istiyorsanız sabırlı olmak zorundasınız. Sabır olarak yaptığınız işte pratik yaparak deneyimleriniz kalıcı hale gelecektir.

3)Şikayet Odaklı Değil, Çözüm Odaklı Olur

Sürekli birilerini eleştiren ve kendi hayatını iyileştirmeye çalışan insan başarısız olmaya mahkumdur. Birilerinin ellerinden tutmasını isterler. Ağlayan küçük bir bebek gibi sızlanır dururlar. Başarılı insan sızlanmak yerine sorunu kaynağından çözer.

4)Duygu Yönetimi Yapar

Başarılı İnsanların 8 Sırrı konumuza 4.cü madde ile devam ediyoruz. Başarılı insanlar kriz zamanlarda nasıl bir duygu durumu içinde olduğunu anlar ve mantıklı düşünerek karar verir. En kötü günlerinde bile olsalar günlerini kendilerine zehretmezler ve soğukkanlı davranırlar.

5)Hata Yapmaktan Korkmazlar

Hatasız kul olmaz. Kimseyi kandırmayalım, başarılı olmak için hata yapmamız ve hatalarımızdan ders alıp harekete geçmek gerekir. Hata yaptığında başarısız sayılmazsın eğer hatanı sürekli tekrarlıyorsan bir sorun var demektir. Kendisiyle rekabet eder ve yaptığı işi geliştirmeye çalışır.

6)Düşünerek Harekete Geçer

Başarılı insanlar genellikle ilk önce yapacağı bir iş hakkında strateji belirler ve harekete geçer. Sahip oldukları enerjiyi doğru kanallara aktarmasını bilir ve ona göre davranır. Nerede duracağını bilir ve nerede harekete geçeceğini bilir

7)Dinlemesini Bilir

Hayatında çok zorlu problemle karşılaştığında çözmesini bilir ama bu problemi yakın çevresi ile paylaşır. Onları dinler ve yakın çevresinde fikirler alır hayatındaki problemleri çözüm getirmesi bilir. Çevresindekilere daha çok konuşma fırsatı verir ve onları aktif dinler

8)Disiplinli Yaşar

Başarılı insanların genel özelliklerin birisi de disiplinli yaşamalarıdır. Kendisine ait kurallar ve ilkeler belirleyip yaşar.

 

Bu makalemiz ilginizi çekebilir: Mutsuzluk Nasıl Geçer

 

1melek.com petinya.net Kedi isimleri