Almanya Gezi Rehberi Almanya Nerede Kalınır Nereler Gezilir?

Almanya Gezi Rehberi Almanya Nerede Kalınır Nereler Gezilir? Gezilecek yerleri ilk önce araştırmakta fayda vardır. O yer hakkında bir sürü bilgiye sahip olarak gezmek belki de daha yerli yerinde bir gezinti olur. Adeta yapboz parçalarının oturması gibi parçalar yerli yerine daha kolay oturacaktır. Ayrıca insanın merakı olan bir yere gitmesi de, onun için daha cazip bir gezi olacaktır. Mesela insanların bazı hedefleri vardır. Ölmeden önce görmek istedikleri yerler vardır. Bu yerleri görmek için can atarlar ya hani, onun gibi. Eğer sizin de hedeflediğiniz yerlerden birisi Almanya ise bu yazı size hitap edecektir. Gezilip görülecek yerler ve konaklama anlamında size bilgi katacaktır.

Almanya, Avrupa Kıtasında yer alan bir ülkedir. Başkenti Berlin’dir. Resmî para birimi Euro olup, resmî dili ise Almancadır. Ayrıca Almanya’da birçok Türk vatandaşımız da bulunmaktadır. Otomotiv sanayinde de gelişmiş bir ülkedir. Turizm yönü de bir hayli gelişmiştir. Almanya’da gezilecek binlerce yer ve mekan vardır.

Almanya’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Almanya’nın kasabaları, tarihi yapıları, müzeleri, kent pazarları gezilecek yerlerdendir. Almanya’da Gezilecek yerlerden biri Bamberg’dir. Bu turistik ufak şehir, en önemli turistik lokasyonları arasındadır.

Bir diğer gezilecek yer de Almanya’nın başkenti olan, Berlin şehridir. Berlin aynı zamanda Almanya’nın en büyük şehridir. Kültürel etkinlikleri mevcuttur. Brandenburg Kapısı ise Berlin’deki önemli yerlerden biridir. Berlin’e gidip de Berlin Duvarı’nı görmeden de olmaz elbette. Berlin Duvarı da yine gezilecek yerlerdendir. Müze Adasını da gezilip görülecek yerler listesine ekleyin. [ Berlin Gezi Rehberi ]

Bir diğer gezilecek yer ise, Frankfurt’tur. Bu şehirde fuarlar ve sergiler düzenlenmektedir. Mimarı yapıları da ayrıca dikkat çekmektedir. Tarihî şehir merkezi, Antik Heykel Müzesi gezilecek yerlerindendir. Daha başka müzeler de vardır. Müze meraklısı iseniz tercih edebileceğiniz şehirler arasına eklemeyi unutmayın. [ Frankfurt Gezi Rehberi ]

Başka bir diğer şehir ise, Hamburg’dur. Bu da yine Almanya’nın gezilip görülmesi gereken şehirlerinden biridir. Hamburg şehri, ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. Hamburg elit bir yaşam tarzına sahip bir şehir olup güzel bir mimariyi de içinde barındırmaktadır. Muhteşem bir mimarı görmek istiyorsanız eğer tercih edeceğiniz yerler arasındadır. Aynı zamanda Hamburg, büyük bir liman şehridir. Deichstrasse bölgesi yine ziyaret yerlerindendir. [ Hamburg Gezi Notları ]

Bir diğer şehir ise, Heidelberg’dir. Eski üniversitelerden biri olan Heidelberg Üniversitesi bu şehirde yer alır. En dikkat çeken yapılarından birisi kaledir. Almanya’nın romantik şehridir aynı zamanda. Karl Theodor Köprüsü de mevcuttur. Burası da yine gezip görebileceğiniz yerler arasındadır. Yine bir başka mekânı ise, Filozoflar Yolu’dur.

Köln de yine Almanya denilince gezilecek şehirler arasında yer alır. Köln de yine Almanya’nın büyük şehirleri arasında yer alır. Ren Nehri çevresine kurulmuştur. O muhteşem manzarayı görmek isteyenler Köln şehrini ziyaret edebilirler. Endüstri anlamında da ülkenin en önemli şehirleri arasındadır. [ Köln Gezi Rehberi ]

Bir başka gezilecek yer de, Leipzig’dir. Bu şehir de yine tarihi ve ticari açıdan zengin bir şehirdir. Yine ülkenin en önemli turizm noktalarından biridir. Bu şehir Küçük Paris olarak da tanımlanmıştır. Saksonya eyaletinin ise en büyük şehridir. Leipzig Markt, şehirdeki gezilip görülecek yerlerden birisidir. Burası eski bir pazar meydanıdır. [ Leipzig Gezi Rehberi ]

Almanya’nın en büyük şehirlerinden olan Münih de gezilebilecek yerler arasında önemli bir konumdadır. Münih, Almanya’nın en büyük üçüncü şehridir. Bu şehir Bayern eyaletinde yer alır. Şehrin eski ve yeni belediye sarayları, en önemli turistik mekanlar arasında gösterilir. [ Münih Gezi Rehberi ]

Stuttgart da yine şehrin gezilip görülecek mekanları arasında yer alır. Ekonomik ve endüstriyel çalışmaların yoğun olduğu şehir, kültürel ve sanatsal anlamda da gezilecek yerler arasındadır. Eski kale, yeni kale ve Mercedes-Benz müzesi şehrin belli başlı gezilecek yerleri arasında yer alır. [Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler]

Almanya Gezi Rehberi / Peki, Nerede Kalınır?

Öncelikle birçok Türk vatandaşın olduğu bir ülke olması dolayısıyla çoğu Türk vatandaşımızın akrabasının olduğu da bir ülkedir. Akrabaları olanlar büyük ihtimalle kendi akrabalarında kalır. Ama eğer hiç akrabanız yoksa ve ilk defa gidiyorsanız, illaki konaklama yeri ayarlamanız gerekecektir.

Bütçenize uygun çok yer vardır. Bütçenize göre isterseniz tek yıldızlık isterseniz de 5 yıldızlı otellerde konaklama imkânınız vardır. Herkes kendi bütçesine göre bu ayarlamayı yapması gerekmektedir.

Kalmak istediğiniz otelleri daha gitmeden internet aracılığı ile araştırıp rezervasyon yaptırmalısınız. Zaten gezilecek ve görülecek yerlerde en önemli şeylerin başında konaklama gelir. Kalmak istediğiniz otelleri daha gitmeden internet aracılığı ile araştırıp rezervasyon yaptırmalısınız. Zaten gezilecek ve görülecek yerlerde en önemli şeylerin başında konaklama gelir. Sonuçta gezip görmenin yanı sıra konaklamak için de illaki bir yer gerekiyor. Bu sebeple önemli konuların önceden halledilmesi gerekiyor.

Almanya İle İlgili Bazı Bilinmesi Gerekenler

Almanya Gezi Rehberi konumuza bilinmesi gereken yerler ile devam ediyoruz. Türkiye’de maalesef ki çevre kirliliğine yeteri kadar dikkat edilmiyor. Almanya’da kuralların daha sıkı olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak dikkatli davranılmalıdır. Aslında kendi ülkemizde de aynı hassasiyetin olması gerekir. Hatta belki de daha fazlası.. Çünkü kendi yaşadığımız yer.

Kendi öz vatanımız. Ama maalesef sokaklara tükürenlerden tutun da, maalesef sümkürenler bile var. Ayrıca sokağa çöp atma konusunda da çok da iyi değiliz. Aslında dikkat edenlerimiz de vardır illaki. Ama bir Almanya’ya kıyasla, onlar bu tür konularda daha dikkatliler. Cezaları da daha çok. Belki de cezalar Türkiye’de de artırılsa çevre kirliliği bir nebze olsun azalır mı diye düşünmekten alamıyor insan kendini.

Ayrıca Alman halkı her daim kurallara uyar ve saygı gösterirler. Özellikle trafikte bütün kurallara uyulması gerekir. Aksi taktirde ciddi para cezaları ile çarptırılma söz konusu olabilir. Bizim ülkede bu konuda da daha rahat davranılıyor. Kurallara uymayan fakat trafikte gezen o kadar çok kişi var ki.. Sonra da bu kişilere dayanamayan bir de sinirli halkımız..

Bazı insanlar özellikle erkekler, trafikte kurallara uymayan kişilere sinirli davranışlar sergiliyorlar. Almanya’da trafik kurallarına kesinlikle uyun hiç bir kuralı ihlal etmeyin. Ayrıca Almanya’da Pazar günleri dükkanlar ve alış veriş yerleri kapalı olur. Bunu da önceden bilmekte fayda vardır. Çünkü planınızı ona göre yaparsınız. Yerel saat farklılıklarını da gözetmenizde yine yarar vardır.

Almanya Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Oraya gitmek için önce vize çıkartmalısınız.

Bir rehber edinmekte de fayda vardır. Bilen biri ile gitmek o yeri daha iyi gezmenizi sağlar. Belki Almanya turları ilginizi çekebilir ve bu turlara katılabilirsiniz. Yanınızda nakit para bulundurmak işinize yarayabilir. Çünkü pazarlara ve festival gibi alanlara gittiğinizde nakit parayla bir şeyler alma imkanınız olur. [geo.de]

Almanya eğer size hitap eden bir ülke ise ve hedefleriniz arasında gezmek varsa bunu ertelemeyin. [Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi ] Bunun için ne kadar maddiyatın gerektiği de çok önemli bir konudur tabi ki. Bunu da önceden araştırın. Ona göre de donanımlı gidin. Yoksa orada sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Yorum yapın