Almanya Frankfurt Hakkında Bilgiler 2021

Frankfurt Gezi Rehberi

Almanya Frankfurt Hakkında Bilgiler. Resmi olarak Frankfurt am Main olarak bilinen Frankfurt, Alman federal eyaleti Hessen’in en büyük şehri ve Almanya’nın en kalabalık beşinci şehridir. Şehir, Ren Nehri’nin bir kolu olan Main Nehri üzerine kurulmuştur. Şehrin adı, tercüme edildiğinde, şehrin etrafında şekillendiği Main Nehri’nin bir geçişine atıfta bulunarak, Main’deki Frank kalesi anlamına gelir. Frank, elbette, bölgede yaşayan Frank halkını ifade eder. Frankfurt, 1806’da İmparatorluğun dağılmasına kadar yaklaşık beş yüz yıl Kutsal Roma İmparatorluğu’nda özgür bir şehir olmuştur. Kültürel, ekonomik ve dini açıdan İmparatorluğun en önemli şehirlerinden biriydi. Bugün Frankfurt, dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biridir. [ Hamburg Gezi Notları ]

Frankfurt Gezi Rehberi

Frankfurt Hakkında Genel Bilgiler

Frankfurt Ulaşım

Frankfurt, U-Bahn, S-Bahn ve otobüslerin bağlantılı hatlarıyla gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. İstasyonlardaki makinelerden tek kullanımlık, 24 saatlik veya bir haftalık bilet satın alabilirsiniz. Frankfurt’a özgü olan “Frankfurt Karte”, birçok simgesel yapı ve müzede size indirim sağlar. Ve aynı zamanda toplu taşıma hizmetlerinden sınırsız yararlanmanıza olanak tanır.

Frankfurt’u Ziyaret Edecek En İyi Zaman

Kışları soğuk ve yazları çok sıcak hissedilir, ilkbaharın sonları ve sonbaharın başları ziyaret etmek için en iyi zamandır. Tabii ki, gezinizi yerel festivaller etrafında da planlamak isteyebilirsiniz. Festivaller hakkında daha fazla bilgiye bir sonraki bölümde aşağıda mevcuttur. Frankfurt şehrini gezmek için iki gün yeterli olacaktır. Kaleler ve saraylar gibi komşu simge yapılarını ziyaret etmek isterseniz 5 gün yeterlidir.

Frankfurt’taki Festivaller

 • Ana Festival (Ağustos)
 • Bahar Dippemesi (Nisan)
 • Sonbahar Dippemesi (Eylül)
 • Wäldchestag (Haziran)
 • Müze Dolgu Festivali (Ağustos)

Frankfurt Gezilecek Yerler

Frankfurt Gezilecek Yerler

Römer

Römer, muhtemelen Frankfurt’taki en önemli simge yapıdır. Oldtown, Altstadt’ın kalbinde yer alan Römer, 6 yüzyıldan fazla bir süredir Frankfurt’un rathaus, belediye binası olmuştur. Adını 1405 yılında binayı belediye meclisine satan güçlü tüccarlardan oluşan bir aile olan Römer ailesinden alan Römer, halen idari bir bina olarak hizmet veriyor.

Palmengarten

Palmengarten, yerel Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi tarafından sahip olunan ve bakımı yapılan devasa bir botanik bahçesidir. Dünyanın her yerinden çok geniş bir flora koleksiyonuna sahiptir ve turistler arasında çok popülerdir.

Ana Kule- Main Tower

Main Tower, şehirde halka açık bir gözlemevine sahip olan tek gökdelendir. Bina aslında birbirine bitişik iki kuleden oluşuyor. Daha küçük olanı dikdörtgen bir şekle sahip ve 1970’lerin mimari tarzında tasarlanmıştır. Daha uzun olan kule dairesel şekildedir ve dışı tamamen mavi camdır. Bu, ziyaret etmek için çok tavsiye edilen bir sitedir, çünkü binadan manzara nefes kesicidir.

Goethe Evi

Burası Goethe ailesinin mülkü ve Johann Wolfgang von Goethe’nin doğduğu evdir. Yaşamını geçirdiği ev ve aynı zamanda Genç Werther’inAcıları’nı yazdığı ve Faust’u yazmaya başladığı yerdir. Bu ev ve yanında ki bina, ziyaretçilerin Goethe’nin çalışma odasını ve masasını ve evin geri kalanını görebilecekleri Goethe Müzesi’ni oluşturuyor.

Frankfurt Katedrali

Resmi adı Saint Bartholomew İmparatorluk Katedrali (KaiserdomSanktBartholomäus) olan Frankfurt Katedrali, Gotik bir Katolik kilisesidir. Katedral olarak adlandırılmasına rağmen, hiçbir zaman gerçekten bir katedral olmadı. Çünkü hiçbir zaman bir piskopos koltuğu olarak hizmet etmedi. Burası aynı zamanda Kutsal Roma İmparatorluğu’nun Prens seçmenlerinin yapıldığı kilisedir. Yeni Kutsal Roma İmparatoru için bir araya gelinen ve oy kullanılan yerdir. Buna ek olarak, Frankfurt Katedrali yeni seçilen Kutsal Roma İmparatorlarının 300 yılı aşkın bir süredir taç giydiği yerdi.

Frankfurt’ta Nerede Kalınır?

En lüks oteller, Frankfurt’un kalbindeki Innenstadt’ta (Şehir İçi) bulunur. Merkeze 15 ila 25 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan oteller şunlardır.

 • Bahnhofsviertel
 • Gallusviertel
 • Gutleutviertel
 • Bockenheim
 • Sachsenhausen
  Nordens’in dış bölgeleri, daha uygun fiyatlı otellerin bulunduğu yerlerdir.

Frankfurt’ta Ne Yenir?

FrankfurterGrüneSoße

Büyük bir kozmopolit metropol olan bu şehirde dünyanın dört bir yanından birçok mutfaktan restoran bulabilirsiniz. Dünya çapında “Frankfurter” olarak bilinen sosisler. Handkäs mit Musik (“müzikli el peyniri”) olarak adlandırılan “FrankfurterGrüneSoße” (Frankfurter Yeşil Sos). Birçok yemeğin yanında sunulan yöresel çeşniler, Frankfurt’un yerel mutfağının öne çıkanları arasındadır.

Frankfurt’ta Alışveriş

Büyük bir finans ve ticaret başkenti olan Frankfurt, en lüksten oldukça uygun fiyata kadar alışveriş fırsatları sunuyor. Zeil Street, dünya çapında onlarca markanın mağazalarına, çeşitli alışveriş merkezlerine sahiptir. Ayrıca Almanya’daki en büyük ve en eski Noel Pazarına ev sahipliği yapar. Goethestraße de böyle bir caddedir ve çok daha lüks markaları barındırmasıyla ünlüdür. Son olarak, Braubachstraße antikacıları, kitapçıları ve hediyelik eşya dükkanlarını bulabileceğiniz yerdir.

Frankfurt’ta Gece Hayatı

Frankfurt’ta hareketli gece hayatı en çok Innenstadt ve Sachsenhausen’de yer alır. Daha rahat veya samimi bir gece için Alt-Sachsenhausen’in çatı teras barları uygundur.

Frankfurt Gece Hayatı

Yorum yapın