Almanca Spor Salonu İle İlgili Kelimeler

Almanca Spor Salonu İle İlgili Kelimeler Bu yazıda spor salonu hakkında kelimeler bulunmaktadır. Bu kelimelerin doğru yazılışlarını görebilir ve doğru telaffuzlarını sesli olarak dinleyebilirsiniz. Ayrıca duyduğunuz ve okuduğunuz Almanca Spor Salonu İle İlgili kelimelerin resimleri de konu içerisinde yer almaktadır.. Bu konuda geçen kelimelerin Almanca yazılışları  Türkçe karşılıkları tablo ve pdf olarak listelenmiştir.

 

 

Almanca Spor Salonu ile ilgili Kelimeler ve Türkçe Anlamları

Aşağıdaki listede Almanca Spor Salonu İle İlgili Kelimeler ve Türkçe karşılıkları artikeli ile beraber yer almaktadır.

 • die Sporthalle = Spor Salonu
 • das Aufwärmen = Isınmak
 • die Sit-ups = Mekik çekmek
 • das Dehnen = Esnetme
 • die Kniebeuge = Çömelme hareketi
 • der Liegestütz = Şınav çekmek
 • das Laufband = Koşu bandı
 • der Fahrradergometer = Egzersiz bisikleti
 • das Bankdrücken = Göğüs pres
 • der Crosstrainer = Eliptik bisiklet
 • das Pilates = Pilates
 • das Zirkeltraining = Dairesel antrenman
 • die Beinpresse = Bacak pres
 • die Hantel = Dambıl
 • das Aerobic = Aerobik
 • die Langhantel = Jimnastik değneği
 • die Sauna = Sauna

Almanca Spor Salonu ile ilgili Kelimeler Sesli Telaffuz

Almanca Spor Salonu İle İlgili Kelimeler ile ilgili sesli telaffuzu aşağıdaki play butonuna basarak artikeli ile birlikte dinleyebilirsiniz.

Almanca Türkçe Sesli Telaffuz
die Sporthalle Spor Salonu
das Aufwärmen Isınmak
die Sit-ups Mekik çekmek
das Dehnen Esnetme
die Kniebeuge Çömelme hareketi
der Liegestütz Şınav çekmek
das Laufband Koşu Bandı
der Fahrradergometer Egzersiz bisikleti
das Bankdrücken Göğüs pres
der Crosstrainer Eliptik bisiklet
das Pilates Pilates
das Zirkeltraining Dairesel antrenman
die Beinpresse Bacak pres
die Hantel Dambıl
das Aerobic Aerobik
die Langhantel Jimnastik değneği
die Sauna Sauna

Almanca Spor Salonu İle İlgili Kelimeler Resimli Açıklama

Aşağıda Almanca Spor Salonu İle İlgili Kelimeler Almanca ve Türkçe resimli olarak listelenmiştir

Önerilen yazı: Almanca Spor (Der Sport) Definition Der Sport ( Sporun tanımı ); Almanca dilini öğreniyorsanız spor, bir sohbette sıkça kullanılan konulardan biridir. Spordan bahsederken kullanabileceğiniz Almanca spor terimleri, telaffuzları ve Türkçe karşılıklarına bu bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Almanca Spor Der Sport

Almanya’daki Spor Salonları

Deutschlandhalle

Deutschlandhalle, Almanya, Berlin’de şu anda olmayan, Adolf Hitler döneminde inşa edilmiş, 3 Aralık 2011’de yıkılan eski bir spor merkezinin adıdır.

İlk olarak 1936 Yaz Olimpiyatları için inşa edildi ve 1935’te açıldı. 8.764 kişilik seyirci kapasitesine sahipti. Olimpik boks, halter ve güreş müsabakaları burada düzenlendi. 19 Şubat 1938’de deneme pilotu Hanna Reitsch arena içinde bir Focke-Wulf Fw 61 helikopteri ile kapalı bir alanda yapılan ilk uçuşu gerçekleştirdi.

Hava saldırılarında ağır yıkıma uğrayan Deutschlandhalle II. Dünya Savaşı’ndan sonra yeniden inşa edildi ve öncelikle buz hokeyi için kullanılırken, ayrıca çok amaçlı salon olarak hizmet etmekteydi. Maccabi Tel Aviv ve Real Madrid arasındaki 1980 basketbol EuroLeague finali[1][2], 1995’te salonun bulunduğu şehrin takımı olan ALBA Berlin’in kupayı kaldırdığı basketbol Koraç Kupası finali[3] ve 1995 Dünya Amatör Boks Şampiyonası burada düzenlenmiştir.

Bina ayrıca müzikal etkinlikler için de kullanıldı: 1960’ta Ella Fitzgerald burada konser verdi; bu konser Ella in Berlin adıyla kaydedildi. Cher, Jerry Lee Lewis, The Rolling Stones, Tangerine Dream, Led Zeppelin, The Who, Queen ve Jimi Hendrix burada konser verdiler, 1981’de çekilen Christiane F. adlı filmde David Bowie Deutschlandhalle’de performans gösterdi.

1990 Alman yeniden birleşmesi’nin ardından Deutschlandhalle, Berlin’nin öncelikli arenası olma durumunu kaybetti ve yerini yeni dikilen Velodrom, Max-Schmeling-Halle ve O2 World aldı. İnşaatından sonra geçtiğimiz yıllarda birkaç kezden fazla tamirat için kapatılırken, sonunda Berlin Senatosu 2008 mayısında yıkımını planlandı ve yerine modern bir tesis yapılması kararlaştırıldı. Yıkım 3 Aralık 2011 tarihinde gerçekleşti. Görevli bir ekip tarafından binanın hassas noktalarına açılan 235 deliğe patlayıcı yerleştirilerek 1 kilometre uzunluğunda kablo ile birbirine bağlandı ve binanın yıkımı gerçekleşti.

Lanxess Arena

Lanxess Arena eski adıyla Köln arena, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinde Köln şehrinde bulunan çok amaçlı bir spor salonudur. Kapasitesi yaklaşık 19,000’dir.

Mercedes-Benz Arena (Berlin)

Mercedes-Benz Arena (Berlin)|Mercedes-Benz Arena (O2 World şeklinde yazılır), Berlin’in Friedrichshain semtinde çok amaçlı bir arena. Eylül 2008’de açılan salon Anschutz Entertainment Group tarafından işletilmektedir. Arena, O2 Almanya tarafından isim hakları satın alındıktan sonra bu adı almıştır.[5] 17,000 kişilik kapasitesiyle[6], Eisbären Berlin buz hokeyi takımı ve ALBA Berlin basketbol takımına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun dışında zaman zaman diğer buz hokeyi, basketbol, hentbol maçları ve konserler için de kullanılmaktadır. Çevresindeki alan sinema, kumarhane, otel ile çeşitli bar ve restoranlardan oluşan bir eğlence yeri haline getirelecektir.[5] Arena 2008-09 EuroLeague dörtlü finaline de ev sahipliği yapmıştır.

Arenanın dış yüzeyindeki LED kaplamasında 300,000’den fazla LED kümesi kullanılacaktır. Kaplanacak yüzey 12 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 120 metre genişliğinde, toplam 1440 m² alana sahip 105° bir cam yüzeydir.

Stechert Arena

Stechert Arena Almanya’nın Bamberg kentinde bulunan bir spor salonu. 6.249 kişilik olan salonu günümüzde Brose Baskets basketbol takımı iç saha karşılaşmalarını oynamaktadır.

Salon 4.750 kişilik inşa edildi ve Ekim 2006’da kuzey tribünü yükseltilerek şimdiki kapasitesine getirildi. Basketbol karşılaşmalarında 6.249 olan kapasitesi konserlerde 9.000 kişiden fazla konuğu ağrlamaktadır.

Yorum yapın