Almanca Kişisel Bilgiler – Persönliche Angaben

Almanca Kişisel Bilgiler – Persönliche Angaben  Bugün ki yazımız Almanca Kişisel Bilgiler – Persönliche Angaben; Almanca dilini öğreniyorsanız kişisel bazı bilgileri öğrenmeniz size  fayda sağlayacaktır, bu konu ile ilgili terimler kelimeler cümle yapısına dikkat etmemiz gerekiyor. Kişisel bilgilerden bahsederken kullanabileceğiniz kelimeler ve cümlelere, Almanca Kişisel Bilgiler – Persönliche Angaben Almanca Türkçe karşılıklarına yazımızda yer verdik ve size bu konu anlatımı hazırladık.

Almanca Kişisel Bilgiler Konu Anlatımı

Almanca Kişisel Bilgiler – Persönliche Angaben Kişisel bilgiler bir insanı tanımlayan bilgilerdir. Bu bilgiler neredeyse her gün bir yere kullanılmaktadır. Kişisel bilgiler – genel kişisel bilgiler, fiziksel özellikler, kimlik numaraları ve banka bilgileri olarak kategorize edilebilir.

(Persönliche Angaben sind Angaben, die eine Person beschreiben. Diese Angaben werden fast jeden Tag angegeben. Man kann diese Angaben als allgemeine persönliche Daten, physische Merkmale, Kennnummern und Bankdaten kategorisieren.)

Örneğin özgeçmişte genel kişisel bilgilerin olması gerekir. İşveren kişiye özel bilgileri önemli bulmaktadır. Böylelikle kişi iş görüşmesine çağırılmaktadır.

(Zum Beispiel sind die allgemeinen persönliche Angaben in einem Lebenslauf erforderlich. Der Arbeitgeber findet die Angaben zur Person wichtig. Somit wird die Person zu einem Vorstellungsgespräch eingeladen.)

Özgeçmişte yer alan kişisel bilgiler isim ve soyisim, adres, telefon numaraları ve e-posta adresinden oluşmaktadır. Buna ek olarak ikamet yeri ve doğum tarihi de eklenebilir. Uyruk unutulmamalıdır. Medeni hal ve çocuk durumu isteğe bağlı olarak eklenebilir. Okul eğitimi de yazılmalıdır. [ Almanca Sayılar ve Yazılışları – Die Zahlen ]

(In einem Lebenslauf steht der Vor- und Nachname, die Adresse, die Telefonnummern und die E-Mail-Adresse. Zusätzlich dazu kann man den Heimatsort und das Geburtsdatum ergänzen. Nationalität sollte auch nicht vergessen werden. Familienstand und Kinder kann man optional hinzufügen. Die Schulbildung sollte auch geschrieben werden.)

 

Almanca Kişisel Bilgiler

Genel kişisel bilgiler (Allgemeine Personendaten )

 • Vorname – Nachname (isim – soyisim)
 • Geburtsdatum (doğum tarihi)
 • Alter (yaş)
 • Geburtsort (doğum yeri)
 • Anschrift (adres)
 • E-Mail-Adresse (e-mail adresi)
 • Telefonnummer (telefon numarası)
 • Bild (fotoğraf)
 • Ausbildung (eğitim durumu)
 • Beruf (meslek)
 • Familienstand (medeni hal)
 • Staatsangehörigkeit (uyruk)
 • religiöse und politische Einstellungen (dini ve politik tutumlar)
 • Gesundheitsdaten (sağlık verileri)
 • Vorstrafen usw. (sabıka kaydı vb.)

Physische Merkmale (Fiziksel özellikler)

 • Geschlecht (cinsiyet)
 • Haut-, Haar- und Augenfarbe (ten, saç ve göz rengi)
 • Statur (boy)
 • Kleidergröße (kıyafet bedeni)
 • Schuhgröße (ayakkabı numarası)
 • Fingerabdruck usw. (parmak izi vb.)

Kennnummern (kimlik numaraları)

 • Sozial versicherungs nummer (sosyal güvenlik numarası)
 • Steueridentifikations nummer (vergi kimlik numarası)
 • Personal ausweis nummer (kimlik kartı numarası)

Bankdaten (banka bilgileri)

 • Konto nummern (hesap numaraları)
 • Kredit informationen (kredi bilgileri)
 • Konto stände usw. (hesap bakiyeleri vb.)

Almanca kisisel bilgiler banka

 

Almanca Kişisel Bilgiler – Persönliche Angaben Birkaç detay – kısa ve öz (Einige Details – kurz und klar)

İsim ve soyisim (eğer soyismin hangisi olduğu belli değilse isim ve soyisim olarak tanımlanmalı.

( Vor-und Nachname (wenn nicht klar ist, welches der Familienname ist, soll der Vorname und Nachname gekennzeichnet werden.)

Adres tam olarak ve kısaltmasız.  – Adresse (vollständig und ohne Abkürzungen).

Telefon numarası, telefon bağlantısının belirtilmesi (örneğin: Ofis, Cep). Telefonnummer, Angabe der Bezeichnung der Telefonverbindung (z.B. Büro, Mobil).

E-Mail adresi (profesyonel ve ciddi, örneğin; isim.soyisim@…) E-Mail Adresse (professionell und seriös, z.B. vorname.nachname@…)

Memleket – Heimatort

Doğum tarihi – Geburtsdatum

Uyruk – Nationalität

Medeni durum ve çocuklar: isteğe bağlı – Familienstand und Kinder: Optional.

 

Persönliche Angaben (Kişisel Bilgiler)

Ich bin Esra Öztekin. Ich bin 24 jahre alt. Ich bin transilation wissenschaft (deutsch) studentin in Sakarya Universität. Meine Lieblingsfarben sind schwarz, rot und lila. Meine Größe beträgt 1,60, ich wiege 55 kg. Ich habe nur eine Große schwestern. Ich habe braune Haare und schwarze Augen. Ich wurde am 7. März 1997 in Istanbul geboren. Mein Horoskop Fische Ich lebe in der Türkei/İstanbul mit meine Familie. Sprachen, die ich kenne; Deutsch, Englisch und Türkisch. Nach dem Studium möchte ich Spanisch lernen und die Welt bereisen. Im Allgemeinen habe ich einen lustigen Charakter, aber manchmal kann ich impulsiv sein. Ich liebe es zu kochen, besonders ich interessiere mich sehr für die Weltküche. Meine Lieblingslandküche ist Fernost, Italien und Mexiko. Meine Lieblingsspeisen sind Nudelderivate .Meine Hobbys sind: Bücher lesen, Comics lesen, Filme schauen, Sport treiben, Zeit mit meinen Freunden verbringen, Musik hören, Ukulele spielen und Kalligraphie machen. Ich mag Kunst und künstlerische Aktivitäten sehr.

(Ben Esra Öztekin. 24 yaşındayım. Sakarya Üniversitesinde mütercimi tercümanlık(Almanca) öğrencisiyim. En sevdiğim renkler siyah, kırmızı ,mor. Boyum 1.60 ve 55 kiloyum. Bir tane ablam var. Kahverengi saçlı ve siyah gözlüyüm. 7 mart 1997’de İstanbul da doğdum. Balık Burcuyum. Ailemle beraber İstanbul/Türkiye de yaşıyorum. Almanca İngilizce ve Türkçe biliyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra İspanyolca öğrenip dünyayı gezmek istiyorum. Kendimi eğlenceli bir karakter olarak tanımlıyorum ama bazen biraz fevri olabiliyorum. Yemek ve mutfağı çok severim, özellikle de dünya mutfağına ilgiliyim. Favori mutfaklarım ; uzak doğu, italya, meksika. Favori yemeğim makarna ve türevleri. Hobilerim;  Kitap okumak, çizgi roman okumak, film izlemek, spor yapmak, arkadaşlarımla takılmak, müzik dinlemek, ukulele çalmak ve kaligrafi yapmak. Sanata ve sanatsal faaliyetlere çok düşkünüm. )

Persönliche Angaben (Kişisel Bilgiler)

Ich heiße Julio Gonzalez. Ich bin 30 jahre alt. Ich wurde am 26. April 1991 in Barcelona, Spanien geboren. Ich arbeite als Arzt in einem Krankenhaus. Meine Lieblingsfarbe ist blau. Meine Größe ist 190 Ich wiege 80 kg. Ich habe zwei bruder. Ich habe black hair und ıch habe haselnussbraunes Auge. Mein Horoskop ist stier. Ich lebe in Buenos Aires, Argentinien. Meine Muttersprache ist Spanisch, aber ich kann Italienisch, Englisch und Französisch. Ich bin eine freundliche und gesprächige Person. Meine Hobbys sind Wandern, Taekwondo, Laufen und Schach spielen

(Adım Julio Gonzales. 30 yaşındayım. 26 nisan 1991’de İspanyanın Barcelona şehrinde doğdum. Doktor olarak hastanede görev yapıyorum. En sevdiğim renk mavi, boyum 190 cm kilom 80kg. İki erkek kardeşim var. Siyah saçlarım ve ela gözlerim var. Boğa Burcuyum. Arjantin in Buenos Aires şehrinde yaşıyorum. Ana dilim İspanyolca ama İtalyanca, İngilizce ve Fransızca biliyorum. Arkadaş canlısı ve konuşkan bir insanım. Hobilerim yürüyüş yapmak, tekvando yapmak, koşmak ve satranç oynamak.)

Almanca Kişisel Bilgiler – Persönliche Angaben, Almanca Kişisel Özellikler, Almanca Kişisel Özellikler Tanıtma, Almanca Kişisel Sorular.

Yorum yapın