Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar Güncel 2024

2024 Aralık enflasyonu 2,93 olurken yıllık enflasyon oranı ise 64,77 çıktı. Aralık ayı enflasyon rakamları ardından gözler ”Doktor maaşı ne kadar oldu? 2024 zamlı doktor maaşı ne kadar?” sorularına çevrildi.

Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar?

Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK tarafından açıklanan verilerin ardında yıllık enflasyon oranı belli oldu. Buna göre 2024 doktor maaşları belli oldu. Milyonlarca uzman doktor zamlı doktor maaşı hakkında arama yaparken SGK Uzmanı Özgür Kaya önemli açıklamalarda bulundu.

Enflasyon aralık ayında yüzde 2.93 yıllık bazda ise yüzde 64,77 oldu. Bu rakamlara göre memur ve memur emeklinin 2024 yılı ilk altı aylık dönemde alacağı maaş zammında enflasyon farkı 49,25 oldu. Buna göre en düşük memur maaşı 34 bin 215 TL olacak. İşte 2024 Aile Hekimi Maaşları:

2024 Aile Hekimi Maaşı En Düşük 44.300₺ En Yüksek: 73.400₺

Zamlı Uzman Doktor Maaşı Ne Kadar Olacak?

Uzman aile hekimi maaşı en yüksek 57.650₺ ’dir.

SGK Uzmanı Özkan hesaplanan zamlı uzman doktor maaşlarının toplu sözleşme ve TÜİK tarafından açıklanan Aralık ayı enflasyon rakamları doğrultusunda bir hesapla yapıldığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde iyileştirmeli ve refah payı zammı yapmasını beklediklerini açıkladı.

En Düşük Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar?

Aralık ayı enflasyon rakamları ardından yıllık enflasyon rakamları açıklandı. ”Aile hekimi maaşı ne kadar?” sorusu gündeme gelirken 2024 yılı yüzde 64,77 enflasyon farkı ve yüzde 5 toplu sözleşme gereği en düşük aile hekimi maaşı 35.000₺ ’ye  yükseldi.

En Düşük aile hekimi maaşı 35.000₺ olarak belirlendi.

Aile hekimi döner sermaye alır mı?

Aile hekimliklerinde döner sermaye sistemi yoktur. Döner sermaye sistemi aile hekimliği sistemi dışında kalan Toplum Sağlığı Merkezlerinde, Evde Bakım Birimlerinde ve hastanelerde uygulanmaktadır.

Aile hekimi rapor alırsa maaşı kesilir mi?

Aile sağlığı elemanlığı sözleşmesi bulunmayan geçici aile sağlığı elemanına 209 sayılı Kanun uyarınca ek ödeme yapılmaz. … Yukarıda yer verilen kanun ve yönetmelik hükümlerine göre sözleşmeli çalıştırılan (görevlendirilen değil) aile hekimi rapor alınca maaşında kesinti olmaması gerekmektedir.

Aile hekimleri sözleşmeli mi?

Aile sağlığı elemanları, aile hekimi tarafından belirlenen ve Sağlık Bakanlığı tarafından uygun görülen, kurumlarınca da muvafakatı verilen Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşları personeli arasından seçilir ve bunlar sözleşmeli olarak çalıştırılır.

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri